Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Rektörlüğü, 2024-2025 Akademik Yılı Eğitim ve Öğretim Faaliyetlerinin yüz yüze yapılacağını duyurdu. Bu karar, senatonun aldığı yeni bir kararla resmiyet kazandı.

YÜZ YÜZE EĞİTİME GERİ DÖNÜŞ

KSÜ'den yapılan açıklamada, 2022-2023 ve 2023-2024 akademik yıllarında yaşanan depremlerden dolayı eğitim ve öğretim faaliyetlerinin aksatılmadan sürdürülmesi için karma ve uzaktan eğitim gibi yöntemlerin kullanıldığı hatırlatıldı. Açıklamada, depremin etkilerinin azalması ve hayatın normale dönmeye başlamasıyla birlikte 2024-2025 Güz Dönemi'nden itibaren tüm programlarda yüz yüze eğitime geçilmesine karar verildiği belirtildi.

Yüreğimiz yanıyor! Kahramanmaraşlı Piyade Astsubay Çavuş Mehmet Ali Horoz şehit oldu Yüreğimiz yanıyor! Kahramanmaraşlı Piyade Astsubay Çavuş Mehmet Ali Horoz şehit oldu

DEPREM SONRASI NORMALE DÖNÜŞ

Depremden etkilenen Kahramanmaraş'ta hayatın normale dönmeye başlamasıyla birlikte KSÜ'nün de yüz yüze eğitime geçmesi, öğrenciler tarafından büyük bir sevinçle karşılandı. Bu sayede, öğrenciler kampüs ortamında bir araya gelerek daha verimli bir eğitim alma imkanı bulacaklar.

KSÜ'DEN KAMUOYUNA AÇIKLAMA

KSÜ Rektörlüğü, kamuoyuna, öğrencilere ve personele saygıyla duyurulan bu kararın, tüm paydaşların heyecanla beklediği bir gelişme olduğunu vurguladı. Açıklamada, 2024-2025 Güz Dönemi'nde KSÜ'nün kampüsünde yepyeni bir eğitim-öğretim döneminin başlayacağı ve tüm öğrencilerin bu heyecana ortak olması beklendiği ifade edildi.

Editör: İsa Aslantaş