Şiir ve edebiyatın başkentinde kültür sanat faaliyetlerini kesintisiz sürdüren, şehir kitaplığına yeni eserler kazandıran, edebiyatseverler için Uluslararası Şiir ve Edebiyat Günleri, Kitap Fuarı ve Kütüphane Söyleşileri gibi programlar düzenleyen, kitap okumayı teşvik etmek ve kütüphane kullanımını daha geniş kitlelere ulaştırmak için çeşitli etkinlikler gerçekleştiren Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, Kütüphane Haftası münasebetiyle “Yılın Okuyucuları” programı düzenledi.

Kütüphane Haftası (4)

Düzenlenen programda; Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren kütüphanelerde 2023 yılında çocuk, genç ve yetişkin kategorilerinde en çok okuyan kitapseverler belirlendi.

SANKO Sanat Galerisi’nde ‘Yansımalar’ temalı resim sergisi SANKO Sanat Galerisi’nde ‘Yansımalar’ temalı resim sergisi

Kütüphane Haftası (1)

Çocuk Kategorisinde; Ayşe Naz Alıç, Yiğit Ceren, Nisagül Salepçi, Nevra Çam ve Aylin Durdi, Genç Kategorisinde; Beyza Keçeli, Üçgül Emine Özköseoğlu, Tuğçe Ceviz, Sevgi Kasapkara ve Cennet Doğaner, Yetişkin Kategorisinde ise; Filiz Gözübüyük, İsmail Erbilir, Zehra Esen, Serpil Kozdibi ve Hülya Derinkuyu yılın okurları oldu. Dereceye giren kütüphane kullanıcılarına Teşekkür Belgesi ve çeşitli hediyeler takdim edildi.

Kütüphane Haftası (2)