Mutlu'yu vurana müebbet istendi

Mutlu'yu vurana müebbet istendi

Ses yarışmasıyla adını duyuran 19 yaşındaki Mutlu Kaya'nın vurulması ile ilgili şüpheli Veysi Ercan hakkında ömür boyu hapis cezası istendi.


Özel bir televizyon kanalında yayınlanan ses yarışmasıyla adını duyuran 19 yaşındaki Mutlu Kaya'nın vurulmasına ilişkin Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'nca başlatılan soruşturma tamamlandı.
Ergani Cumhuriyet Savcısı Selahattin Halefoğlu, olayla ilgili olarak hazırladığı fezlekeyi Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderdi. Hazırlanan fezlekede olayın detaylarına yer verildi. Konuşamadığı için Kaya'nın ifadesinin yer almadığı fezlekede, kardeşi Hakan Kaya'nın, yaşananları ayrıntısıyla anlattığı öğrenildi. Ablası Mutlu ile gün içinde dışarı çıktığını belirten Hakan Kaya, Veysi Ercan'ın önlerini kestiğini belirtti.


Vurmadan önce kaçırmak istemiş


Gece 03.00 sıralarında da kapının çaldığını belirten Hakan Kaya, Mutlu'nun 'Veysi' diye bağırma sesini duydum. Kapı önünde 3-4 el silah sesi geldi. Kapıya gittiğimde Mutlu kapının önünde kanlar içinde yatıyordu. Dışarı baktığımda Veysi Ercan'ın elinde koyu renkli bir tabanca gördüm. Yüz yüze gelince arabaya yöneldi ve araç uzaklaştı. Veysi 1,5-2 yıldır ablamı rahatsız ediyordu. Onunla evlenmek istiyordu ama ablam kabul etmiyordu" diye konuştu. Veysi Ercan'ın Mutlu Kaya'yı vurmadan önce kaçırmak istediği de ortaya çıktı. Veysi Ercan'ın arkadaşı C.Ç, "Veysi 'Kızı kaçıracağım. Benimle geliyor musun' dedi. Ben teklifi kabul etmedim" diye konuştu.
Fezlekesinde Kaya ve Ercan'ın bir yıldan beri arkadaşlık yaşadıklarını ve Ercan'ın Mutlu'nun durumunu kabullenemediği değerlendirmesinde bulunan Cumhuriyet Savcısı Halefoğlu, Mutlu Kaya'yı vuran şüpheli Veysi Ercan'ın 'Tasarlayarak kasten öldürmeye teşebbüs' ve 'Ruhsatsız ateşli silahlarla mermileri bulundurma' suçundan ömür boyu ve 3 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını istedi.

Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2015, 12:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63