Haberlerde sıkça gündeme gelen ve vatandaşları derinden etkileyen akaryakıt zamları, son haftalarda hız kesmeden devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde yapılan benzin ve motorin zamlarının ardından litre fiyatları rekor seviyelere tırmanmıştı.

Petrol fiyatlarındaki artışlar, döviz kurlarındaki dalgalanmalar ve vergi düzenlemelerindeki değişiklikler, akaryakıt fiyatlarına yeni zamların kapısını aralamıştı.

YENİ ZAMLAR YOLDA: 45-46 TL SEVİYELERİ

Dolar kurunun sürekli olarak yeni rekorlar kırması ve küresel piyasalardaki fiyat artışları, akaryakıt fiyatlarına bir kez daha yansıyor.

Yakıt fiyatlarında art arda yaşanan zamların ardından mazot, bu gece bir kez daha zamlandı. Mazot litre fiyatı 45-46 TL seviyelerine ulaşacak.

MAZOTA YAPILACAK ZAM: 2,55 TL

Mazot fiyatlarındaki bu artışla birlikte litre fiyatına 2 lira 55 kuruş zam geleceği öğrenildi.

Yapılan zamlarla birlikte motorinin litre fiyatı İstanbul'da yaklaşık olarak 44.19 TL'ye, Ankara'da 45 TL'ye, İzmir'de ise 45.22 TL'ye kadar yükselecek.

Yüzde 25 Zam Sınırı Kalktı! Ev ve İş Yeri Kiraları Ne Kadar Artacak? Yüzde 25 Zam Sınırı Kalktı! Ev ve İş Yeri Kiraları Ne Kadar Artacak?

FİYATLAR İLLER ARASINDA DEĞİŞİYOR

Akaryakıt fiyatlarının iller, ilçeler ve bayiler arasında farklılık gösterdiği biliniyor. Özellikle Türkiye'nin doğusunda bulunan illerde fiyatlar daha da yüksek seyrediyor.

Beklenen 2.55 liralık zamın ardından bu bölgelerdeki illerde mazot fiyatları 46 TL seviyesine kadar çıkacak.

Editör: İsa Aslantaş