İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, bugün Afyonkarahisar'ın merkez ilçesi Kocatepe'de önemli bir organizasyona ev sahipliği yaptı.

Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu tarafından "Açıklamaları, Türk siyasetinde önemli bir başlangıç olacak" ifadeleriyle duyurulan etkinlik, Akşener'in 31 Mart 2024'teki yerel seçimlerde izleyeceği yol haritasını paylaşması için önemli bir platform olarak bekleniyordu.

Akşener, konvoy eşliğinde partililerle birlikte şehre giriş yaptı ve alana geldiği sırada dualar okundu. Ardından saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu.

HÜKÜMETİN İLK 90 GÜNÜNÜ ELEŞTİRİYE TABİ TUTDU

Konuşmasına "Bugün hep birlikte yeni bir yola çıkmak için buradayız" diyerek başlayan Akşener, hükümetin zafer sonrası attığı adımları eleştirerek devam etti. Hükümetin seçim vaatlerinden uzaklaştığını ifade eden Akşener, "Biz bu vaatleri hiçbir zaman gerçekleştirme niyetinde olmadıklarını biliyorduk ama seçim biter bitmez milletimizin elinde avucunda olanı hoyratça çekip koparmalarını da beklemiyorduk" şeklinde konuştu.

meral-aksener-ittifak-kararini-acikladi

Ekonomide yaşanan dalgalanmalara da dikkat çeken Akşener, yeni ekonomi yönetimine seslenerek, "Siz, Türk milletine karşı sorumlusunuz, bunu aklınızdan çıkarmayın. Doğruları daha fazla vakit kaybetmeden yapın. Milletimizi mağdur etmeyin. Enflasyonu düşürme yöntemini seçmek sizin elinizde. Vergileri artırmak da sizin elinizde. Fakir fukaradan elinizi çekin, orta direği fakir etmekten vazgeçin. Kodamanlarınızın cebinden alın" dedi.

KUR KORUMALI MEVDUAT (KKM) TEPKİSİ

Akşener, Kur Korumalı Mevduat (KKM) konusuna da değindi ve sadece KKM sebebiyle millete ödetilen milyarlarca lira hakkında sorular sordu. Bu konuda Nebati ve Kavcıoğlu'nun nasıl bir hesap vereceğini sorguladı. Şimşek'in "2026'da rahatlayacağız" açıklamalarını da eleştirerek servet transferinin devam ettiğini belirtti.

YSK'dan flaş Van açıklaması: Gerekçeli karar yazılacak YSK'dan flaş Van açıklaması: Gerekçeli karar yazılacak

KEMAL KILIÇDAROĞLU'NA SERT ELEŞTİRİLER

Hükümet eleştirilerinin ardından Millet İttifakı'na dönen Akşener, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu sert bir şekilde eleştirdi. Akşener, "Mağlubiyetin muhasebesini yaptık. Nefsinin esiri olanlarla uğraştık. Ne yazık ki önce şahsın önce ben diyenlerle uğraştık. Sadece iktidar mensupları ile değil bu seçimin kaybedilmesi için çalışanlarla da mücadele ettik. Koltuğundan başka hiçbir şey düşünmeyenlerle uğraştık" dedi.

YEREL SEÇİM HARİTASI VE POLİTİKA

Akşener, yerel seçimler için renk vermemekle eleştirilse de, parti içinden gelen bilgilere göre bu konuda net bir açıklama yapmayacak gibi görünüyor. Ancak parti politikasına vurgu yaparak "milliyetçi-ülkücü" çizgiyi ön plana çıkaracağı konuşuluyor. İYİ Parti'nin iki siyasi kutup arasında sıkışmasından rahatsızlık duyulduğu ifade ediliyor ve yerel seçimlerin iktidara giden yolun önemli bir adımı olduğu vurgulanıyor.

Kaynak: Kanal 46