Siyasi arenada seçim hazırlıkları hız kesmeden devam ederken, partilerin düzenlediği mitinglerle kampanyalarını güçlendirme çabaları dikkat çekiyor.

CHP'NİN MİTİNG SIKINTISI

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), sahada beklediği ilgiyi maalesef bulamıyor. Bu durumun altında yatan başlıca faktörlerden biri, Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi ile kurduğu ittifakın yol açtığı tepkiler olarak gösteriliyor. İki parti arasındaki pazarlıklar ve paylaşılan ilçeler, bazı muhalif seçmenlerin rahatsızlığını tetikliyor. Bu rahatsızlık, miting alanlarında da hissediliyor.

Esra Erol Tülay Güney kimdir? Esra Erol Tülay Güney - Songül Arslan olayı nedir? Esra Erol Tülay Güney kimdir? Esra Erol Tülay Güney - Songül Arslan olayı nedir?

SEÇMENLERDE COŞKU EKSİKLİĞİ

CHP lideri Özgür Özel, eleştirilere rağmen, kent ziyaretlerine büyük bir coşkuyla devam ediyor. Ancak, vatandaşların bu coşkuyu yansıtmadığı gözlemleniyor. Özellikle CHP'nin kalesi sayılan Kırklareli'nde düzenlenen mitingde meydanın beklenenden daha boş kalması, parti içi sorgulamaları beraberinde getiriyor.

İÇ ÇATIŞMA VE TEPKİLER

Siyasi kulislerde konuşulan bir diğer önemli konu ise, partinin eski genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun yakın destekçilerinden biri olan Serdar Türker'in yaşadıkları. Kırklareli'nde, ön seçim anketlerinde açık ara önde olmasına rağmen aday gösterilmeyen Türker, bağımsız aday olarak seçime girmeye karar verdi. Türker, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden (İBB) kendisine rüşvet teklifi yapıldığını ve Özgür Özel tarafından "adaylıktan çekil" baskısıyla karşılaştığını açıkladı. Ayrıca, kendisini destekleyenlerin işleri ve çocuklarıyla tehdit edildiğini, Ekrem İmamoğlu'nun ise kendisine İBB'de yüksek maaşlı bir pozisyon teklif ettiğini belirtti.

Bu olaylar, Kırklareli'nde ve genel olarak CHP tabanında bölünmelere yol açarak, partinin seçim öncesi stratejilerini etkileyen önemli bir gelişme olarak kayıtlara geçti.