Bağımsız aday Binici'den 2 polise tokat!..

Bağımsız aday Binici'den 2 polise tokat!..

Şanlıurfa bağımsız milletvekili ve BDP’nin desteğiyle yeniden bağımsız aday olan İbrahim Binici’nin, Suruç’ta tartıştığı iki polis memurunu dövdüğü ileri sürüldü. Polisler, dövüldüklerine ilişkin rapor alırken, İbrahim Binici ise tokat iddiasının doğru olmadığını söyledi.

Suruç’un Boztepe Köyü’ne öğle saatlerinde giden İbrahim Binici, seçim sandıklarının bulunduğu Boztepe Köyü İlköğretim Okulu’nda polis memurları H.A ve H.U. ile karşılaştı. Köyde sorumluluğun jandarmaya ait olduğunu söyleyen Binici, polis memurlarına bölgeden ayrılmalarını söyledi. Polis memurları ise Binici’ye valilik kararı ile köyde görevlendirildiklerini söyledi. İddiaya göre İbrahim Binici polisleri tokatlarken, yanındakiler de tartaklayıp dövdü.

Suruç Devlet Hastanesi’ne başvuran polis memurları H.A. ve H.U., milletvekili İbrahim Binici tarafından kendilerine tokat atıldığını, yanındaki kişiler tarafından da dövüldüklerini söyleyerek rapor aldı. İki polis, Binici ve yanındakiler hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Olayla ilgili gazetecilerin telefonla ulaştığı İbrahim Binici, köylerde gezisini sürdürdüğünü, polislere tokat attığı iddiasının doğru olmadığını söyledi. Polisleri görev yeri olmayan bir yerde görünce duruma itiraz ettiğini söyleyen Binici, "Polislere, jandarma sorumluluk alanda ne aradıklarını sordum. Bana valilik kararı görevlendirildiklerini söylediler. Ben de o zaman polislere, görev yerlerinin oy kullanılan salonların içi olmadığını söyleyip, dışarı çıkmaları gerektiğini anlattım. Daha sonra köyden ayrıldım. İddialar kesinlikle doğru değil" dedi.

VALİLİK’TEN AÇIKLAMA
Suruç’un Boztepe Köyü’nde yaşanan konuya ilişkin Şanlıurfa Valiliği açıklama yaparak, milletvekili Binici’nin 2 polis memurunu dövdüğünü ve olayla ilgili adli soruşturmaya başlandığını bildirdi. Valilikten yapılan yazılı açıklamada, seçimlerin huzurlu ortamda gerçekleştirilmesi ve sandık güvenliğinin sağlanması amacıyla il genelinde kolluk kuvvetlerinin görevlendirildiği ifade edilerek şöyle denildi:

"Bugün ilimiz Suruç ilçesi Boztepe Köyü 1140 numaralı sandıkta görevli, üzerlerinde polis yeleği bulunan polis memurları Hasan Ata ve Hüseyin Umdu, sandık başkanına herhangi bir sorun olup olmadığına dair tutanak imzalattırdıkları esnada 23. dönem Şanlıurfa Milletvekili ve 24. dönem bağımsız Şanlıurfa Milletvekili adayı İbrahim Binici bahse konu sandık bölgesine gelerek, görevli polis memurlarına sinkaflı kelimeler kullanarak ve her iki memuru darp ederek olay yerinden ayrılmıştır. Olayla ilgili İlçe Seçim Kuruluna gerekli bilgi verilerek, adli tahkikata başlanılmıştır."
(MYNET)

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2011, 12:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63