DEVİR-TESLİM: CHP, 'Hürriyet'ine kavuştu!

DEVİR-TESLİM: CHP, 'Hürriyet'ine kavuştu!

Kahramanmaraş'ta, kavgalı geçen kongrenin ardından Merkez İlçe Başkanlığı'na seçilen Hürriyet Gürsel Taşın, mazbatasını Eski Başkan Ramazan Burhan'dan aldı.

Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) Cumartesi günü kavgalı geçen Merkez İlçe Kongresinde Başkanlığa seçilen Hürriyet Gürsel Taşın, parti binasında düzenlenen törenle mazbatasını eski başkan Ramazan Burhan'dan aldı.

Taşın, CHP İl Başkanı Galip Yılışın ve çok sayıda partilinin katıldığı törenle yeni görevine başlarken, partisinin Kahramanmaraş'taki oy oranını yükseltmek için elinden gelen gayreti göstereceğini söyledi. Törende konuşan CHP İl Başkanı Yılışın, merkez ilçe kongresiyle birlikte ilçe kongrelerini tamamladıklarını belirterek, "Merkez ilçe kongremizle birlikte 10 ilçemizdeki seçimlerimizi partimize yakışır bir şekilde tamamlayarak teşkilatlarımızdaki görev dağılımını sağladık. Ancak maalesef merkez ilçe kongremizde bazı tatsız şeyler yaşandı. Artık bunları bir kenara bırakıp, partimizi daha başarılı yerlere getirmek ve oy oranlarını yükseltmek için hep birlikte çalışmalarımızı sürdüreceğiz" dedi.

Eski Başkan Burhan'a emeklerinden dolayı teşekkür eden ve Taşın'a yeni görevinde başarılar dileyen Yılışın, "Ramazan Burhan hocam birlikte çalışmaktan her zaman onur duyduğum bir insan. Bundan sonra da kendisinin tecrübelerinden faydalanmaya devam edeceğiz. Hürriyet Gürsel Taşın'a da yeni görevinde başarılar diliyor, hayırlı olsun diyorum" diye konuştu.

Eski başkan Ramazan burhan ise, CHP'ye hizmet etmekten her zaman onur duyduğunu belirterek, "Başarılı bir görev süresi geçirdim. Kongrede yapılan eleştiriler çok haksız ve yersizdi. Görevi devraldığımdaki partimin oy oranıyla, teslim ettiğimdeki oy oranlarının karşılaştırıldığında neler yaptığımız ve eleştirilerin ne kadar haksız olduğu ortaya çıkacaktır. Ben Sayın Taşın'ın bu başarımızı daha da ilerlere taşıyacağına inanıyorum" ifadelerini kullandı.

Daha sonra, Burhan merkez ilçe karar defterini ve mazbatayı Taşın'a teslim ederek yeni görevinde başarılar diledi. (Maraşgündem - wwww.kanal46.com)

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2010, 15:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner66

banner63

banner67