FLAŞ... AK Parti'nin adayı Mustafa Poyraz!

FLAŞ... AK Parti'nin adayı Mustafa Poyraz!

CHP'nin bugün 20 ilin belediye başkan adayını açıkladıktan sonra AK Parti 3 ilin daha belediye başkan adayını belirledi. İşte Ak Parti'nin adayını belirlediği iller:

Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) bugün 20 ilin belediye başkanını açıkladıktan sonra AK Parti de 3 ilin adayını belirledi...

29 Mart 2009 yılında yapılacak yerel seçimler öncesi nefesler tutulmaya başladı... Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) daha önce açıkladığı adaylarını üç yeni isim daha ekledi...

Parti, Kırıkkale ve Kahramanmaraş'ta mevcut isimlerle devam kararı alırken, Çorum için Turan Atlamaz'ı aday göstermedi...

Buna göre üç ilin adayı şöyle:

Çorum: Muzaffer KÜLCÜ

Kırıkkale: Veli KORKMAZ

Kahramanmaraş: Mustafa POYRAZ.

*****

MUSTAFA POYRAZ KİMDİR?


1957 yılında Kahramanmaraş'ta doğdu.

Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesinden mezun oldu. Serbest eczacılık, Kahramanmaraş Eczacılar Odası Yönetim Kurulu üyeliği, Kahramanmaraş Belediye Meclis Üyeliği yaptı.

15 Ağustos 2002 tarihinde Belediye meclisi tarafından Kahramanmaraş Belediye Başkanlığı görevine getirildi. 28 Mart 2004 tarihinde yapılan Mahalli İdareler seçimlerinde tekrar Kahramanmaraş Belediye Başkanlığına seçildi. Evli ve 4 çocuk babasıdır.

VELİ KORKMAZ KİMDİR?

1957 yılında Keskin'de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Keskin'de tamamladı.

1981 yılında Erzurum Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesinden Yüksek Mühendis olarak mezun oldu.

Bir yıllık Devlet Memuriyetinden sonra 1983 - 1994 yılları arasında Kırıkkale' de serbest ticaretle uğraştı. 1994 – 1999 yılları arasında değişik ulusal ve uluslar arası şirketlerde yöneticilik yaptı. Yayınevi ve medya kuruluşlarında yönetim kurulu üyeliği ve yöneticilik görevlerinde bulundu.

Ayrıca değişik vakıf ve derneklerde başkanlık ve yönetim kurulu üyeliklerinde bulundu. 2000 - 2003 tarihleri arasında da Aytaç Grup Başkanı olarak görev yaptı.

Veli KORKMAZ, 2000 yılında kurduğu Güney Tekstil ile yatırımcı ve sanayici kimliğini sürdürmektedir.

28 Mart 2004 Seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisinden Kırıkkale Belediye Başkanı seçildi.

(NOT: Haber kaynağımız Cafesiyaset.com'un teknik bir hatası sonucu isimler başlangıçta farklı şekilde yer almıştır düzeltir özür dileriz.)

KAYNAK: cafesiyaset.com

Haber 7Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2009, 19:52
YORUM EKLE
YORUMLAR
abdulkadir kahraman
abdulkadir kahraman - 12 yıl Önce

tutmayın beni hemen mustafa daşçının yanına gidecem ve MHP ye çalışacağım.. vatana millete hayırlı olsun

Sade Vatandaş
Sade Vatandaş - 12 yıl Önce

Poyraz gibi zayıf bir yönetici profili olan bir kişiyi yeniden aday olarak resmen açıklarlar ise, partinin yönetimindeki aday olmuş tüm isimler ve teşkilat küskün olacaktır. Bu durum karşısında Demokrat Parti Adayı Fatih Kısacık ile, MHP Adayı Mustafa Daşçı'nın seçilme şansı artacaktır. Sitenizde adayı siz açıkladınız ama, ulusal medyada ve Ak partinin resmi sitesinde Poyrazın aday olduğu konusunda hiç bir açıklama yok ! Bakalım yarın neler olacak. Gözünüz aydın rakip parti adayları. Saygılarımla

seda akyol
seda akyol - 12 yıl Önce

Sonunda aday açıklandı.Fazla Uzatmadan MHP Adayı Daşcı ya hayırlı olsun diyorum.

ali kayış
ali kayış - 12 yıl Önce

Poyraz belediyeciliği tam öğrenmişken devam etmesi en doğru olan şeydi.Rakiplerindeki hırs okadar fazlaydıki adama atmadıkları iftira kalmadı.Yerel basının bir bölümünde yapılmadık dezenformasyon haber,ısmarlama haber,yalan ,iftira...İşin tuhafı aynı partiden aday adayı olanlar yaptılar bunu.Birileri önce d... m.... oldu yetmedi, sonra MV adayı oldu oda kesmedi şimdide belediye başkanı olacaktı.Yani okadar hırslıki kafaya koymuş bişeyler olacaktı,ama olmadı, iyide oldu.

coskun cesur
coskun cesur - 12 yıl Önce

EVET TABİİ Kİ POYRAZ ADAY OLACAK TI. SAYIN POYRAZ DEVRALDIĞI BELEDİYE BAŞKANLIĞINI BAŞARIYLA YÜRÜTMÜŞ YENİDEN SEÇİLMİŞ KISITLI BÜTÇEYLE YARIM KALAN PROJELERİ TAMAMLAMIŞ VE DEV PROJELERE İMZA ATMIŞTIR. KENDİSİNİ KARALAYANLARIN DA ASLINDA GELİŞTİRDİKLERİ BİR PROJE YOKTUR.SADECE POYRAZ'IN MÜTEVAZİ KİŞİLİĞİNİ İSTİSMAR EDEN KAHRAMANMARAŞLI HALİNİ EKSİKLİK GİBİ GÖSTERMEYE ÇALIŞAN VE BUNU RANTA ÇEVİRMEYE ÇALIŞAN BİR GRUBUN DEZENFORMASYONUNDAN YARARLANMAYA ÇALIŞAN İNSANLARA PABUÇ BIRAKMADI AKP YÖNETİMİ.

Atilla Sarıyıldız
Atilla Sarıyıldız - 12 yıl Önce

SAYIN MUSTAFA POYRAZ' A VE KAHRAMANMARAŞ' A HAYIRLI OLSUN. ARTIK ÇEKİŞMELERİ BIRAKIP KAHRAMANMARAŞ İÇİN ELELE ÇALIŞMA ZAMANI. ESKİSİ GİBİ BİRBİRİMİZİ YEMEYELİM EL ELE VERİP ŞEHRİMİZİ KALKINDIRALIM.

ALAADDİN KAHVECİ
ALAADDİN KAHVECİ - 12 yıl Önce

Evet AKP nin de adayını açıklamasıyla Kahramanmaraş Belediye Başkanı kesinleşti sayılır. Mustafa DAŞÇI Hocam hayırlı uğurlu olur inşallah. Yolun açık olsun

sinan toprakcı
sinan toprakcı - 12 yıl Önce

Artık nihayet akp belediye başkan adayıda belli olduğuna göre artık kıran kırana yarışma vakti yani çalışma vakti. Ben Sayın Daşcının bu seçimde avantajlı olduğunu düşünüyoru çünkü; Kahramanmaraşlı akp ye görevini yaptı ve artık Kahramanmarş halkı durumun farkında. Bide Kahramanmaraş sersenişim var. Lütfen elini vijdanına koy değişimi farket ve sayın Daşcıyı seç... Saygılarım ile vesselam


SIRADAKİ HABER

banner63