FLAŞ: Bakanın eli havada kaldı!

FLAŞ: Bakanın eli havada kaldı!

Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan, Bakan Çağlayan, Bilecik'in Bozüyük ilçesinde elini uzattığı bir vatandaştan tepki gördü.

ELİ HAVADA KALDI

Çağlayan, Bozüyük'e Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanlığı döneminde de geldiğini anımsatarak, "79 yıllık Cumhuriyet tarihi boyunca ihracatımız 36 milyar dolardı. AK Parti döneminde bu 132 milyar dolara çıktı. ASO Başkanlığı dönemimde benimle (Türkiye'nin ihracatı 132 milyar dolar olacak) diye iddiaya girseydiniz bunun olmayacağını söyler ve kesin kaybederdim" dedi. Bakan Çağlayan, konuşmasının ardından, İsmet İnönü Caddesi'nde esnaf ve vatandaşlarla sohbet etti. "İyi günler" dileyip elini uzattığı bir kişiden "Bu zamana kadar neredeydiniz?" cevabını alan Bakan Çağlayan, "Boş ver ne yapacaksın, sen niye elini uzatmıyorsun çok ayıp bir şey" diye konuştu.

BU KRİZ DE GELİR GEÇER

Daha sonra Bozüyük Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Habib Esel'i ziyaret eden Çağlayan, burada yaptığı konuşmada, dört kez kriz yaşadığını ve bu konuda tüm sanayiciler ve iş adamları gibi adeta "şerbetli" olduğunu ifade eden Çağlayan, "Benim sizden biraz daha fazlalığım var. Krizle birlikte bir de kalp krizi gördüm. Dolayısıyla 5 krize karşı şerbetliyim" dedi. Çağlayan, Bilecik ve Bozüyük'ün sanayinin yoğun olduğu bir bölge olduğunu anlatarak, şöyle devam etti: "Türkiye'de her il teşvik kapsamına giriyor. Yeni teşvik sistemimiz hem sektörel hem bölgesel hem de proje bazındadır. Organize Sanayi Bölgeleri, küçük sanayi sitelerine yönelik desteklerimiz fazlasıyla devam ediyor. Yaptığımız protokolle gerek OSB gerekse küçük sanayi sitelerinde kredi faizlerinde çok büyük indirimler yaptık. KOSGEB Kanunu'ndan sadece sanayici değil, tüccar, hizmet sektörü de faydalanacak." Türkiye'nin tamamen dışarıdan ithal etmek zorunda kaldığı krizin etkisini yaşadığını belirten Çağlayan, "Kabahatimiz dünya ülkesi olmak. 132 milyar dolar ihracat yapmak. Kabahatimiz dünyanın 16'ncı, Avrupa'nın 6'ncı büyük ülkesi olmak. Ama bunlar kabahatse. Bunlar Türk sanayicisinin, Türk müteşebbisinin onurlu başarısıdır. Bu kriz de gelir, geçer. Çok şeyin geçtiği gibi. Her inişin bir çıkışı var, morallerimizi sonuna kadar yüksek tutacağız" diye konuştu.

AA

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2009, 18:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63