FLAŞ: Ergün Dalyan çekildi!

FLAŞ: Ergün Dalyan çekildi!

29 Mart 2009 Pazar günü yapılacak olan yerel seçimler öncesinde iktidar partisinde liste huzursuzlukları yaşanmaya devam ediyor.

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kahramanmaraş Belediye Meclisi için başvuru yapan isimler arasında yer alan mimar Ergün Dalyan aday adaylığından çekildi.

Yaklaşık 15 yıldır Kahramanmaraş Belediye Meclislerinde görev yapan ve aslen Balkan göçmeni olan Ergün Dalyan’ın aday adaylığından çekilmesi kulislerde büyük yankı yapacak.

Kanal 46 İstihbarat ve Politika Servislerinin siyasi kulislerden elde ettiği bilgilere ve iddiaya göre; Kahramanmaraş Belediye Başkanı Mustafa Poyraz’ın, Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Dernekleri Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi Mesut Başkır’a; “Sizinkilerden bana başka bir isim verin” dediği buna karşılık ise Başkır’ın; “Bizler Ergün beyin sonuna kadar arkasındayız” cevabını verdiği öğrenildi.

Bunun üzerine Başkan Poyraz’ın Dalyan’ın yerine başka bir ismi önerdiği de önü sürülürken, bu gelişmeleri öğrenen Ergün Dalyan’ın tepki göstererek aday adaylığından vazgeçerek başvurusunu geri çektiği öğrenildi.

Liste huzursuzluklarının önümüzdeki günlerde artacağı ve başta Başkan Mustafa Poyraz olmak üzere AK Parti yetkililerinin başını ağrıtacağına kesin gözü ile bakılıyor. (KANAL 46 İSTİHBARAT VE POLİTİKA SERVİSİ - www.kanal46.com)

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2009, 14:01
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mustafa Gençtürk
Mustafa Gençtürk - 12 yıl Önce

Poyraz bey zadelerin, ağaların ve beylerin sözlerinden çıkmayarak aday oldu. olmasına oldu da zadelerin gücü acaba kendisini yeniden belediye başkanı seçtirebilirmi işte orası muallakta.......zadeler kendi fabrikasında çalışan işçiye bile oy konusunda söz geçiremez sayın boyraz bunu unutmasın sakın....belediye meclisi listesini de versin zadelerin eline onlar yazsın..zaten onların yazdığı duyumları gelmiyor değil...bu kafada giderse boyrazın işi çok ama çoooooooooooooooooooooooooooook zor..................................MHP adım adım geliyor........Saadet te çıkışta göz ardı etmeyin..............dp adayı da hiç boş birisi değil...rıfatta öyle......selamlar...saygılar.....

SIRADAKİ HABER

banner63