“Millet-devlet, siyaset-millet ayrımı kalmadı”

“Millet-devlet, siyaset-millet ayrımı kalmadı”

Bütçe görüşmelerinin tamamlanması ile seçim bölgesi Kahramanmaraş’a gelen AK Parti Grup Başkanvekili ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal, "AK Parti siyaseti ile birlikte, millet-devlet, siyaset-millet ayrımı kalmadı" dedi.


Ünal, partisi tarafından Kervahan Tesisleri’nde bugün Cuma namazı sonrasında gerçekleştirilen istişare toplantısında, AK Parti'nin 9 yıldır "yenilmez armada" gibi Türk siyasetinde, milletin iradesini devlete liyakatle yansıtmasının arkasındaki asıl gücün teşkilat mensupları olduğunu öne sürdü.


“EMANETİ LİYAKETLE TAŞIMAYA ÇALIŞIYORUZ”


Aldıkları emaneti liyakatle taşımaya çalıştıklarını ifade eden Ünal, "Her zaman söyledim, bizler sadece sizlere layık olmaya, sizlerden aldığımız emaneti taşımaya çalışıyoruz. Ama işin hakikati, işin emeği, işin asıl alın teri sizler tarafından işin sahasında ortaya konuluyor. Her biriniz bu çerçevede çok önemli, çok değerli bir işi ifa ediyorsunuz" diye konuştu.


Meseleye milletvekili, teşkilat, mahalle teşkilatı, seçmen gibi bakıp bunların ayrı ayrı kategoride görülmesi halinde büyük bir hata yapılacağını ifade eden Ünal, şöyle konuştu:


“MÜSLÜMAN'IN İŞİNİN HER NOKTASINDA BİR HESAP VARDIR”


"Hamdolsun bizler Müslüman insanlarız. Müslüman'ın hayatının bir kısmı Müslümanlık'tan uzak, bir kısmı Müslümanca olmaz. Yani camiye gittiğiniz zaman Müslüman, namaz kıldığımız zaman Müslüman, diğer zamanlarda 'efendim önemli işlerle uğraşıyoruz' diye bakamayız. Müslüman'ın işinin her noktasında bir hesap vardır, o da Allah'ın hesabıdır. Biz Müslüman olduğumuz için meseleye şöyle bakıyoruz. Kimimiz belediye başkanlığı ile kimimiz milletvekilliği ile imtihan oluyoruz. Hepimiz bulunduğumuz yerde imtihan oluyoruz. Dolayısıyla meseleye buradan baktığınız zaman Müslümanca bakmış oluruz."


MİLLET İLE DEVLET VE SİYASETÇİ KAYNAŞTI


Ünal milletle devletin ve siyasetçinin kaynaştığını, "masanın öbür tarafı"nın kalmadığını vurguladı.


"AK Parti siyaseti ile birlikte Türkiye'de millet-devlet ayrımı, siyaset-millet ayrımı kalmadı" diyen Ünal, milletle siyaset yaptıkları için milletten ayrı bir yerde bir yapı oluşturup, millete Oyunlar, planlar kurmadıkları için bugün millettin kendilerini bağrına bastığını vurguladı.


Yeni Türkiye'nin, milletin potansiyelini, milletin kaynaklarını yine millet için kullanan, milletin evlatları tarafından kurulacağını dile getiren Ünal, "Şu anda sizlere baktığımız siyasetçi olarak görmüyorum. Sizlere baktığım zaman kalbiyle, ruhuyla, enerjiyi, alnının teriyle birtakım hesaplara girmeden 'ben kendim için, ailem için, milletim ve vatanım için ne yapabilirim-' diye düşünerek bunun derdiyle dertlenmiş insanları görüyorum. İşte yeni Türkiye bu anlayışla kurulacak" diye konuştu.


"HESABIMIZI MİLLETİN HESABINA UYGUN YAPIYORUZ"


Ünal, niyetin düzgün olması halinde yapılan işlerin devamının da geleceğini vurguladı.


"Niyetiniz halisse o işin bereketi oluyor. Ama niyetiniz bu değil birtakım Oyunlar, kendi nefsinizi yüceltmek yönünde olursa bu defa Allah'ın hesabı sizin hesabınızı bozuyor. Bu tarih boyunca böyle olmuştur. Tarih bu anlamda tekerrür etmiştir. Kendi nefsini firavunlaştırmak isteyen, kendi nefsi için çaba sarf eden, 'nefsi, nefsi' diye gezenlerin ve millete plan kuranların, tuzak kuranların planlarının, hesaplarının, tuzaklarının nasıl başlarına geçtiği tarihte defalarca görülmüştür" diyen Ünal, niyetlerini sabit tutup milletle birlikte, hesaplarını, kitaplarını milletin hesabına uygun yaptıkları sürece milletten ayrı ve gayrı düşmeyeceklerini, bütün teşkilat yapılarını bu çerçevede düzenlediklerini kaydetti.


KAHRAMANMARAŞ’I YENİDEN DÜŞÜNMEK


Ünal, bir süre önce gerçekleştirdikleri "Kahramanmaraş'ı yeniden düşünmek" adlı çalıştayların çok büyük faydasını gördüklerini belirtti. Kahramanmaraş'ın artık bütün bakanların gündeminde olduğunu dile getiren Ünal, şöyle devam etti:


"Devlet şu şekilde çalışır. Devletin önünden işler film şeridi gibi geçer. Eğer siz ilinizle ilgili, ilçenizle ilgili yapılması gereken işleri devletin gözünün önünde tutup, takibini yaparsanız işleriniz yürür. Ama devletin gözünün önünde tutmaz, takibini yapmazsanız bir yerde işiniz imzaya takılır. O yüzden öncelikle bu 'Kahramanmaraş'ı yeniden düşünmek' dediğimiz çalıştaylarda biz 5 konuda şehrimizde yürümekte olan projeler, 2015 ve 2019'a dönük planlanmış projeler ve 2023'e dönük yapılması düşünülen hayal edilen projelerin hepsinin tasnifini çıkartıktan sonra 6 milletvekilimizle birlikte bu işlerin mükemmel şekilde takibini yapıyoruz. İşlerimiz hamdolsun tıkır tıkır ilerliyor."


GÜVENÇ İLE RAMAZANOĞLU DA KATILDI


AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Dt. Sıtkı Güvenç ise bugün esnafı ziyaret ettiğini ve hiçbir şikayet almadığını ifade ederek, milletin AK Parti ile yola devam etmek istediğini gördüğünü belirtti.


AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Yıldırım Mehmet Ramazanoğlu da AK Parti'nin Türk siyasi hayatında bir ilki yaparak kardeşlik ve aile hukukunu kendi bünyesinde gerçekleştirdiğine vurgu yaptı.


Kervanhan’daki toplantıya; AK Parti İl Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Merkez İlçe Başkanı Necati Okay, il genel ve belediye meclis üyeleri, belde belediye başkanları ve partili delegeler katıldı.


MERKEZ İLÇE KONGRESİNE ENERJİ BAKANI GELECEK


Öte yandan; ikinci istişare toplantısı ise bu akşam saat 18.30’da 12 Şubat Parkı içerisindeki Konak Lokantası’nda yapılacak.


7 Ocak 2012 tarihinde gerçekleştirilecek olan AK Parti merkez ilçe kongresine ise Enerji Bakanı Taner Yıldız’ın katılacağını Mahir Ünal bugünkü toplantıda açıkladı. (www.kanal46.com)


 


 

Güncelleme Tarihi: 30 Aralık 2011, 17:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23