'Moderatöre vuracaktım'

'Moderatöre vuracaktım'

Başbakan Tayyip Erdoğan, Diyarbakır gezisi dönüşü, Davos'ta yaşanan krizin arka planını ilk kez anlattı.

Erdoğan, moderatöre görünenden daha fazla sinirlendiğini söyledi.

İşte Erdoğan'ın ağzından o an:

"Davos'ta moderatör omzuma dokununca bir an vurmayı düşündüm. Öyle bir şey geçti içimden. Gittim geldim yani. Omzuma elini attığı anda orada denge değişti. Çünkü, böyle bir edepsizlik, böyle bir terbiyesizlik olmaz. Moderatör, Başbakan'ın omzuna el atacak...

Dikkat ederseniz ben Davos'u hiç kullanmıyorum. Konuşmuyorum. Çünkü bunun bir istismar vesilesi olmasını istemiyorum. Ancak millet her şeyi kavramış. Aksaray'da Kültür Merkezi'nin açılışını yaparken, yine toplu açılış, seçkin öğrencileri okul müdürü oraya getirmiş. Ben hediye vereceğim. Geldi bir kız 'One Minute' dedi, öptü."

Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2009, 14:51
YORUM EKLE
YORUMLAR
memet kayalı
memet kayalı - 12 yıl Önce

One minute, tayyip one minute... Memleketi sahipsiz mi sandın? Ben cambazlık yaparım bu millet yutar mı sandın? Herkes enayi ben akıllıyım mı sandın? One minute Tayyip one minute... Sanma ki ülke senin paralı basınından ibaret. Sanma ki tüm gazeteciler yalakan. Sanma ki tüm muhalefet karşında süklüm püklüm olacak. Sanma ki herkes sana biat edecek. Alkış tutacak. Ağlıyacak. Zırlayacak. Duygu sömürüsü yapacak. One minute Tayyip one minute Herkesi kendin gibi sanma. Bırak cambazlığı. Birazcık dürüst ol, Hadi sana istediğin kadar “minute” bizden. “One minute”la yetinme İstediğin kadar konuş Konuş da cevapla. Karşında Peres’ler yok ama ona göre Çalıyoruz gongu Hadi başla konuşmaya Cevap ver bunlara. Artistlik yaptığın Davos Konferensı’nın yapılmasını senin hükümetin talep etmedi mi? Katılımcıları siz belirlemediniz mi? “Peres konuşmacı olsun” diyen sen değil miydin? Davos aslında bir tiyatro değil miydi? Belirle konuşmacıları. Çık konferansa. Sonra “ben burayı terkediyorum” numarası yap. Tüm televizyonlar duyursun anında. Şov yapma şov yapma. Herşey numaraydı. Sen ayarladın. Panel yöneticisini tanıyordun. Adamın katıksız TÜRK düşmanı olduğunu da biliyordun. Ama itiraz etmedin. İstesen moderatör değişirdi. Ama istemedin çünkü sahte kabadayılık yapacaktın. Kasımpaşalı ayağı çekecektin. Kömürle kandırdığın tabanını bir de böyle kandıracaktın. Ama one minute... Ama kandıramazsın Tayyip Sen Simon Peres’e laf mı söyledin? Artistlik mi yaptın öyle? “Siz adam öldürmeyi iyi bilirsiniz” mi dedin? O zaman konuş Aynı Peres’le kaç kez biraraya geldin? Kaç kez elini sıktın? Davos’ta terkettiğin paneldeki Simon Peres’i Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne çağıran sen değil miydin? Meclis’te ona konuşma yaptırtan sen değil miydin? Gülerek elini sıkan sen değil miydin? Konuşmasını alkışlayan sen değil miydin? Neden çıkıp Meclis’te karşısına dikilmedin Peres’in? Dikilseydin ya! Dikilemezsin T.... Sen sadece Peres’in değil Şaron’un da elini sıktın. Kasap Şaron’un! Sen kasapların dostusun. Sen insan öldürmeyi iyi bilenlerin dostusun. One minute one minute Sen Peres’in dostusun Tayyip bırak numarayı. Sen Filistin’in dostu değilsin. iNSANLARIN DİNİ DUYGULARI İLE OYNAMAYI BIRAK GERÇEK KİMLİĞİNİ ABD , AB YANDAŞI OLDUĞUNU BÜYÜK ORTADOĞU İÇİN ÇALIŞTIĞINI DİYARBAKIR'I KÜRDİSTANIN BAŞKENTİ YAPMAYA ÇALIŞIYORSUN. KÜRDİSTANI UNUT.

SIRADAKİ HABER

banner63