SP'de olağanüstü kongre yapılmayacak!

SP'de olağanüstü kongre yapılmayacak!

Saadet Partisi Genel İdare Kurulunda, olağanüstü kongre toplanması talebi, 33 delegenin imzasını çekmesi nedeniyle reddedildi.

Saadet Partisi Genel İdare Kurulu toplantısı, Genel Başkan Numan Kurtulmuş'un başkanlığında İlci Otel'de yapıldı.

Yaklaşık 5 saat süren toplantıda, büyük kongre delegelerinden (Kahramanmaraş eski milletvekili) Mustafa Kamalak ve arkadaşlarının seçimli olağanüstü büyük kongre talebini içeren dilekçeleri ve eklerinin görüşüldüğü bildirildi.

Genel İdare Kurulu toplantısında şu kararlar alındı:

“-31.07.2010 günü Nevşehir Kozaklı'da il başkanlarıyla yapılan istişarede bu talebin büyük ekseriyetle reddedilmesi,

-Olağanüstü kongreyi toplamayı gerektirecek hukuki ve siyasi sebeplerin olmaması,

-Ankara 63. noterliğinin 13.08.2010 tarih ve 16687 yevmiye numaralı tutanağı ile sabit olduğu üzere, olağanüstü kongre talep eden 650 delegeden 33 delegenin imzasını çekmesi sonucu parti tüzüğümüzün 12-B bendinde belirtilen seçimli kongre için aranılan delege sayısının salt çoğunluğunun altına düşmesi nedenleriyle olağanüstü büyük kongrenin toplanmasına gerek olmadığına karar verildi.”

ERBAKAN YENİ PARTİ Mİ KURACAK?

SP'de olağanüstü kongrenin reddedilmesi gözleri Erbakan cephesine çevirdi. Önceki gün Türkiye Partisi lideriyle biraraya gelen Erbakan'ın bu görüşmesi SP kulislerinde çeşitli spekülasyonlara yol açmış yeni bir partileşme sinyali olarak algılanmıştı...

KURTULMUŞ İMALI KONUŞMUŞTU

Öte yandan SP Numan Kurtulmuş, görüşmenin zamanlamasıyla ilgili takdiri Türk kamuoyuna bıraktıklarını söyledi.

Toplantıdan hemen önce NTV’ye konuşan Kurtulmuş kendisinin liderlik hırsı içinde olmadığını önemli olanın partinin geleceği olduğunu söyledi.

Kurtulmuş ayrıca bugüne kadar Türkiye meseleleriyle ilgili her konuda görüşlerini hem hükümete hem de halka yazılı olarak bildirdiklerini bu sayede Türkiye’nin SP’nin konular hakkındaki görüşlerini bildiğini ifade etti. (Hürriyet, Milliyet)Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2010, 10:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63