Yeni teşvikle Kahramanmaraş yatırıma doyacak..

Yeni teşvikle Kahramanmaraş yatırıma doyacak..

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Dt. Sıtkı Güvenç, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı yeni teşvik modelini değerlendirerek; “Yeni Teşvik Modeli ile Kahramanmaraş Sanayisi devleşecek” iddiasında bulundu.


Milletvekili Güvenç, yazılı açıklamasında şunları kaydetti: “İl bazlı bölgesel teşvik sistemine geçileceğinden dolayı Kahramanmaraş teşvikten nasibini fazlasıyla alacak Yeni teşvik yasasında 5.bölge olmasının Kahramanmaraş’a önemli kazanımlar yapacağı aşikârdır. 6.bölge olan illerimiz kadar kendi ilimiz de bundan faydalanacaktır.Böylece bu yeni teşvik uygulamasında bölgesel sistem yerine, il bazlı bölgesel teşvik sistemine geçiliyor. İllerin bölgesel dağılımındaki yerleri, TÜİK'in periyodik çalışmaları sonucunda elde edilecek veriler çerçevesinde gözden geçirilecek, bir değişim varsa, illerimizin listedeki yeri de ona göre değişebilecektir.”


Güvenç açıklamasını şöyle sürdürdü: “Yeni teşvik modelinde Türkiye'nin 6 bölgeye ayrıldığını ve her bölgedeki yatırımların desteklendiğini görüyoruz. Özellikle organize sanayi bölgelerine yapılacak yatırımların 6. bölgeden faydalanıyor olmasını çok önemlidir. Organize sanayimiz bu teşvikle 6.bölğe imiş gibi işlem görecek ve sanayimiz devleşecektir. Üretime dönük ve il bazlı bölgesel olan bu modelin Kahramanmaraş’ın kalkınmasına çok önemli bir yeri olacaktır. Şehrimizdeki firmaların bu sistemden fazlasıyla yararlanacağına inanıyorum. Açıklanan teşvikle Hem ilimiz ve hem Ülkemiz bundan büyük katkı sağlayacaktır.” (www.kanal46.com)

Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2012, 23:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63