KSÜ Tıp Fakültesi'nde Yapılan Törenle 14 Profesör, 12 Doçent ve 12 Doktor Öğretim Üyesi Görevlerine Başladı

YÜKSELEN AKADEMİSYENLER TÖRENLE BİNİŞLERİNİ GİYDİ

Kahramanmaraş'ta savunma sanayi atağı: Yeni yatırımlar kapıda! Kahramanmaraş'ta savunma sanayi atağı: Yeni yatırımlar kapıda!

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Tıp Fakültesi, akademik unvanlarda yükselen ve yeni atanarak göreve başlayan 14 Profesör, 12 Doçent ve 12 Doktor Öğretim Üyesi için özel bir tören düzenledi. Tören kapsamında, akademisyenler görevlerine resmi olarak başlamak üzere binişlerini giydiler.

REKTÖR VE DEKANIN KATILIMIYLA GERÇEKLEŞTİ

Tıp Fakültesi Konferans Salonu'nda düzenlenen ‘Akademik Yükselme Sağlayan ve Yeni Atanan Öğretim Üyelerine Belge Takdimi ve Biniş Giyme Töreni’ne, KSÜ Rektörü Prof. Dr. Alptekin Yasım, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. İ. Ersin Akıncı, Prof. Dr. Nuri Kahveci, Prof. Dr. Orhan Doğan, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hafize Öksüz, KSÜ Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Sefa Resim, Genel Sekreter Ali Rıza Bekler, Tıp Fakültesi Öğretim Üyeleri ve aileler katıldı.

27

REKTÖR YASIM’IN AÇILIŞ KONUŞMASI

Törenin açılış konuşmasını yapan Rektör Prof. Dr. Alptekin Yasım, 6 Şubat depremlerinin ardından Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi'nde yoğun bir tempo ile çalışmaların devam ettiğini belirtti. Yasım, 2023 yılında katılan yeni akademisyenlere hoş geldiniz dedi ve akademik unvanlarında yükselen hocaları tebrik etti. Ayrıca, depremlerin ardından şehrin sağlık yükünün üniversite tarafından başarıyla taşındığını vurgulayarak, KSÜ Tıp Fakültesi'nin öncelikli hedefinin öğrenci yetiştirmek ve sağlık hizmetlerini en iyi şekilde sunmak olduğunu ifade etti.

DEKAN ÖKSÜZ’ÜN KONUŞMASI

Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hafize Öksüz ise hastanenin 1997'de kurulduğunu ve bugüne kadar emek verenlere teşekkür etti. Büyük depremlerin ardından hastanede görev yapanlara Allah'tan rahmet dileyen Öksüz, 16 akademisyenin deprem sonrasında üniversiteye katıldığını söyledi. Yoğun mesailerine rağmen öğrenci yetiştirmeyi, sağlık hizmeti sunmayı sürdüren ve akademik unvanlarında yükselen akademisyenleri tebrik etti.

23-1

BİNİŞ GİYME VE BELGE TAKDİMİ GERÇEKLEŞTİ

Törenin devamında, açılış konuşmalarının ardından akademisyenler binişlerini giydi ve belgelerini aldı. Ayrıca, yayın ve çalışmalarının değerlendirilmesi sonucu Doçent unvanı almaya hak kazanan öğretim üyeleri de kutlandı. Program, katılımcıların anısına fotoğraf çekimi ile son buldu.

Editör: İsa Aslantaş