Acun Ilıcalı'nın sahibi olduğu Exxen platformu, 3 sezondur Avrupa liglerini yayınlıyor ve yeni bir yayın ihalesi gerçekleştirecek.

Fenerbahçe Kasımpaşa CANLI ŞİFRESİZ TARAFTARİUM 24 İZLEME LİNKİ! Fenerbahçe Kasımpaşa beIN Sports 1 frekans bilgileri Fenerbahçe Kasımpaşa CANLI ŞİFRESİZ TARAFTARİUM 24 İZLEME LİNKİ! Fenerbahçe Kasımpaşa beIN Sports 1 frekans bilgileri

TRT, önümüzdeki sezondan itibaren 3 sezon boyunca Şampiyonlar Ligi, Avrupa Ligi ve Konferans Ligi'nin Türkiye'deki yayıncısını belirleyecek ihaleye katılma kararı aldı.

ŞAMPİYONLAR LİGİ ŞİFRESİZ YAYINLANACAK MI?

UEFA'nın kulüp organizasyonları olan Şampiyonlar Ligi, Avrupa Ligi ve Konferans Ligi yayınlarının yeni dönem yayın ihalesi için teklifler aldı.

TRT, Avrupa liglerinin canlı yayın paketi için yılda 27 milyon euro + stopaj olmak kaydıyla, toplamda 100 milyon euroluk bir teklifte bulundu.

trt

TRT'NİN TEKLİFİ VE ŞİFRESİZ YAYIN İHTİMALİ

TRT'nin Avrupa liglerinin yayın hakları için yaptığı teklif, Türk futbolseverler arasında maçların şifresiz olarak yayınlanacağı beklentisini uyandırdı. Ancak UEFA, dünya genelinde kulüp bazlı organizasyonlarını genellikle şifreli olarak yayınlıyor.

TRT'nin, Avrupa liglerinin yayın haklarını aldığında maçları Tabii platformu üzerinden yayınlayacağı belirtildi.

TRT'NİN TEKLİFİ VE GELECEKTEKİ ÜCRETLİ ÜYELİK

Exxen platformunda yayın hakları bulunmasına rağmen, TRT'nin şifresiz kanalları, özellikle maç günlerinde belirli maçları şifresiz olarak yayınlayabilir. Grup maçlarının Tabii platformundan şifreli olarak yayınlanması bekleniyor. Yağız Sabuncuoğlu, TRT'nin teklifiyle ilgili, "Senelik rayiç bedel 15 milyon euro iken, TRT bu rakamın yaklaşık iki katını teklif etti" ifadelerini kullandı. Şu anda ücretsiz olan Tabii platformunun, UEFA maçları alındığında ücretli üyeliğe geçeceği konuşuluyor.