Mustafa Kemal Atatürk'ün 85. Ölüm Yıldönümünde Samsun'da Anma Etkinlikleri

Mustafa Kemal Atatürk'ü Anma Günü'nün Başlangıcı

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 85. yıldönümünde Samsun'da anıldı. Anma etkinlikleri, sabahın erken saatlerinde Atatürk'ün anıtına çelenk sunum töreni ile başladı.

Atatürk Fotoğraf Sergisi Açılışı

Etkinlikler, Atatürk'ü Anma Günü Programı kapsamında devam etti. Samsun AKM Devlet Güzel Sanatlar Galerisi Sergi Salonu'nda Atatürk Fotoğraf Sergisi'nin açılışı gerçekleştirildi.

Atatürk'ü Anlamak: Prof. Dr. Kaya Tuncer Çağlayan'ın Sunumu

Ardından, AKM Büyük Salon'a geçildi ve anma programı burada devam etti. Prof. Dr. Kaya Tuncer Çağlayan'ın "Cumhuriyetin 100. Yılında Atatürk'ü Anlamak" başlıklı sunumu izleyicilerle buluştu. Anma töreni, Samsun Anadolu Lisesi öğrencilerinin "O da Çocuktu" adlı oratoryo gösterisiyle duygusal bir şekilde sona erdi.

Gazi Müzesi Ziyareti

Anma programlarının ardından Samsun Valisi Orhan Tavlı, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ve protokol üyeleri, Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a gelişinde kaldığı Mıntıka Palas'ın restore edilmiş hali olan Gazi Müzesi'ni ziyaret ederek, Atatürk'ün anısına karanfil bıraktı.

Mevlit Programı ve Cemaate İkram

Müze ziyaretinin ardından cuma namazı öncesinde, Atatürk ve silah arkadaşları adına mevlit programı düzenlendi. Programın sonunda İlkadım Belediyesi tarafından cemaate ikramlar sunuldu.

Atatürk'ü Anma Haftası Devam Ediyor

10 Kasım Atatürk'ü Anma Haftası, 15 Kasım'a kadar çeşitli etkinliklerle devam edecek. Türkiye, Mustafa Kemal Atatürk'ü unutmayarak onun mirasını yaşatmaya devam ediyor.

buyuk-onder-ataturk-u-aniyoruz-16519434_amp

‘Ben doğa sevmem’ diyen bile hayran kalıyor! Kahramanmaraş'ın en güzeli: Giden hemen orada kalıyor ‘Ben doğa sevmem’ diyen bile hayran kalıyor! Kahramanmaraş'ın en güzeli: Giden hemen orada kalıyor