Adana'nın Yumurtalık ilçesinde yaşanan bir cinayet, toplumun yüreğini dağladı. 18 yaşındaki İpek Akgün, iddialara göre erkek arkadaşı tarafından vurularak öldürüldü. Olay, 14 Şubat Sevgililer Günü'ne kara bir leke olarak düştü.

OLAYIN DETAYLARI

Asmalı Mahallesi'nde gerçekleşen olay, akşam saatlerinde meydana geldi. İpek Akgün, bir portakal bahçesinde Yaşar B. ile tartışırken, korkunç bir sonla karşı karşıya kaldı. Tartışmanın büyümesi üzerine Yaşar B., genç kızı tabancayla başından vurdu ve ardından cesedini yakınlardaki bir su kuyusuna attı.

Cinayeti işledikten sonra vicdan azabı çeken veya belki de yakalanma korkusuyla Yaşar B., jandarmayı arayarak kendini ihbar etti. Olay yerine ulaşan jandarma ekipleri, zanlıyı gözaltına alarak, cesedin bulunduğu yeri açığa çıkardı. İpek Akgün'ün cansız bedeni, yapılan incelemelerin ardından Adana Adli Tıp Kurumu morguna nakledildi.

ANNE FERYAT ETTİ

İpek Akgün'ün cenazesini almak için Adli Tıp Kurumuna gelen annesi Sihan Akgün'ün acısı tarifsizdi. Gözyaşları içinde kızının sevgilisi olmadığını, son günlerde zaten öldürüldüğünü belirten acılı anne, "Sevgililer Günü yalan. Bu benim kızımın ayısı, ben ona getirdim," diyerek feryat etti. Yanında getirdiği oyuncak ayı, yaşanan trajedinin sessiz tanığı oldu.

Antalya Teleferik Kazası: Cep Telefonuyla Kaydedilen Panik Anları Ortaya Çıktı Antalya Teleferik Kazası: Cep Telefonuyla Kaydedilen Panik Anları Ortaya Çıktı

CENAZE TÖRENİ

İpek Akgün'ün cenazesinin, yarın Küçükoba Mezarlığı'nda düzenlenecek olan törenle son yolculuğuna uğurlanacağı bilgisi paylaşıldı.