Şırnak'ta Jandarma tarafından gerçekleştirilen operasyonda, PKK'nın şehir yapılanması olan YPS'nin faaliyetlerini yönetmek ve seçimlere müdahale etmek için görevlendirilen 'Dorşin Botan' kod adlı kadın terörist yakalandı.

Türkiye'yi şoke eden çarpık ilişki yumağı! 29 yaşındaki kadın 19 yaşındaki üvey oğluyla kaçtı Türkiye'yi şoke eden çarpık ilişki yumağı! 29 yaşındaki kadın 19 yaşındaki üvey oğluyla kaçtı

YASA DIŞI YOLLARDAN GİRMİŞTİ

İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından 21 Mart'ta yapılan operasyonda, 'Silahlı terör örgütüne üye olma' suçundan aranan ve Türkiye'ye illegal yollardan giriş yaptığı tespit edilen 'Dorşin Botan' kod adlı Ç.G. adlı kadın terörist yakalandı.

UZUN BİR TERÖR GEÇMİŞİ

Yapılan araştırmada Ç.G.'nin 2009 yılında PKK'ya katılarak terör faaliyetlerine başladığı, Kuzey Irak Gare ve Kandil'de görev yaptığı, 2015-2017 yılları arasında Suriye/Derik bölgesinde sözde karargahta sorumlu düzeyde YPJ komutanı olarak görev yaptığı ve 2019-2020 yıllarında da sözde Şengal saha komutanı olarak faaliyetlerini sürdürdüğü belirlendi.

HUZUR VE GÜVENLİK İÇİN KARARLI MÜCADELE

Valilikten yapılan açıklamada, "Halkımızın huzur ve güvenliği için terörle mücadelemiz kararlılıkla sürdürülecek ve terör örgütlerine karşı her zaman en etkin mücadele verilecektir" denildi.