Türkiye, terörle mücadeledeki kararlılığını sürdürerek, FETÖ dahil tüm terör örgütleriyle mücadelesini yoğunlaştırıyor.

FETÖ'NÜN MİLLİ İRADEYE KASTI

Milli iradeye kasteden örgütler arasında öne çıkan FETÖ, Türkiye'nin terörle mücadelesindeki zorlu sürecin öncüleri arasında bulunuyor.

EYLEMİN MERKEZİ: EMNİYET

Bu mücadelede, FETÖ'nün emniyette yuvalanan yapılanmalarını deşifre etmek ve temizlemek büyük bir öncelik taşıyor.

445 EMMİYET MENSUBU AÇIĞA ALINDI

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, bu çerçevede önemli bir adım atarak, FETÖ ile ilişkisi tespit edilen 445 aktif emniyet mensubunun açığa alındığını duyurdu.

İDARİ SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Yerlikaya, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: "Emniyet Genel Müdürlüğü KOM Başkanlığımızın dijital materyaller üzerinde gerçekleştirdiği geriye dönük çalışmalar sonucunda; FETÖ ile irtibat ve iltisaklı olduğu belirlenen 445 aktif emniyet mensubu açığa alındı. Bu kişilere yönelik idari soruşturma başlatıldı."

Kahramanmaraş’ta çelik kasalar açıldı: 1397 tarihi eser bulundu! Kahramanmaraş’ta çelik kasalar açıldı: 1397 tarihi eser bulundu!

MÜCADELE KARARLILIKLA SÜRECEK

İçişleri Bakanı, terör örgütleri ve iş birlikçileriyle mücadelenin durmak bilmeyeceğini vurgulayarak, "Terör örgütleri ve iş birlikçileriyle mücadelemizi durmadan, duraksamadan sürdürmeye devam edeceğiz" dedi.

Türkiye, terörle mücadeledeki bu kararlı tutumuyla, ülkenin güvenliğini sağlamak adına önemli adımlar atmaya devam ediyor.

Editör: İsa Aslantaş