Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) ve Emniyet Genel Müdürlüğü, ortak bir operasyon düzenleyerek, "Silahlı Terör Örgütüne Üye Olma" suçundan aranan FETÖ mensupları Mustafa Tan ve Mustafa Bircan'ı başarılı bir şekilde yakaladı.

Şoke eden iddia! Eşini görüntülü sohbet sitesinde çalıştırdı Şoke eden iddia! Eşini görüntülü sohbet sitesinde çalıştırdı

FETÖ/PDY üyeleri Tan ve Bircan, Cezayir'de faaliyet gösteren örgütün bir parçası olarak biliniyordu. İki şüpheli, ABD'deki örgüt liderleri ile irtibat kurarak Cezayir'deki örgütsel etkinliklerin organizasyonunu sağlıyor ve örgüte maddi destek sunuyordu.

Operasyon, ulusal istihbarat ve güvenlik birimlerinin koordineli çabalarıyla gerçekleştirildi. Mustafa Tan ve Mustafa Bircan'ın yakalanması, terör örgütüne karşı ülkemizin kararlı mücadelesinin bir göstergesi olarak değerlendiriliyor.

Operasyon kapsamında elde edilen bilgiler, FETÖ'nün uluslararası arenadaki etkinliklerine dair önemli ipuçları sunmaktadır. Türkiye, terör örgütleriyle mücadelede uluslararası işbirliğine büyük önem vererek, güvenlik tehditlerine karşı etkili bir şekilde mücadele etmeye devam etmektedir.

Bu başarılı operasyon, ulusal güvenliğin korunması ve terörle mücadeledeki kararlılığın bir yansıması olarak değerlendirilmekte olup, ilgili makamların çalışmalarıyla ülkemizin güvenliğine yönelik potansiyel tehditlerin önlenmesine katkı sağlamaktadır.