MİT Operasyonuyla PKK/KCK-HPJ Sözde Komutanı Etkisiz Hale Getirildi

Süleymaniye'de MİT Operasyonu: Zeynep Eyver Hedef Alındı

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), Irak'ın kuzeyindeki askeri üslere saldırı hazırlığında olduğu belirlenen PKK/KCK-HPJ terör örgütü sözde yöneticilerinden Zeynep Eyver'i etkisiz hale getirdi. Operasyon, Süleymaniye'de gerçekleştirildi.

PKK/KCK-HPJ Komutanı Aryen Are Kod Zeynep Eyver Hedefteydi

MİT'in yürüttüğü çalışmalarda, İran-Irak sınırındaki kadın teröristlerin faaliyetlerinde birinci derecede sorumlu olan PKK/KCK-HPJ sözde komutanı Aryen Are kod Zeynep Eyver'in, Irak/Süleymaniye kırsalındaki Pencevin bölgesinde bulunduğu tespit edildi.

TSK Personeline Saldırı Planları Yapıyordu

Zeynep Eyver, PKK/KCK'nın kadın yapılanması içerisinde önemli bir konumda bulunuyordu. Terör örgütü mensuplarına, özellikle Kuzey Irak'taki Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) personeline yönelik saldırı planlarını yapma ve eğitimler verme görevini üstlenmişti.

MİT, Operasyon Kararı Aldı

MİT, TSK personeline yönelik eylemleri koordine eden terörist Zeynep Eyver'e karşı operasyon kararı aldı. Sınır ötesinde gerçekleştirilen operasyon, örgüt içerisindeki saha ajanlarının bilgileri doğrultusunda planlandı.

PKK/KCK-HPJ Komutanı Etkisiz Hale Getirildi

Zeynep Eyver'in Irak'ın kuzeyindeki askeri üslerimize yönelik eylem planlarını gerçekleştirmesine engel olmak amacıyla MİT tarafından düzenlenen operasyon, başarıyla sonuçlandı. Eyver, harekete geçemeden etkisiz hale getirildi.

MİT'ten Sert Mesaj: Terörle Mücadele Devam Edecek

Milli İstihbarat Teşkilatı, bölücü terör örgütü PKK'ya yönelik her alanda darbe vurduğunu ve önümüzdeki süreçte de terörün kaynağında imha politikası çerçevesinde Irak ve Suriye'de nokta operasyonlarına devam edeceğini vurgulayarak sert bir mesaj verdi.

Aryen Are Kod Adlı Zeynep Eyver Kimdir?

Aryen Are kod Zeynep Eyver, 2005 yılında İran'dan örgüt saflarına katıldı. İran-Irak sınır hattındaki kadın teröristlerin faaliyetlerinde birinci derecede sorumlu olan Aryen Are kod Zeynep Eyver, son olarak PKK/KCK-HPJ sözde Komutanı olarak faaliyet göstermekteydi.

AKINCI uçuyor, Türkiye kazanıyor: 100 km'den tam isabet başarısı! AKINCI uçuyor, Türkiye kazanıyor: 100 km'den tam isabet başarısı!