Milli Savunma Bakanı Güler: Irak ve Suriye'de Terör Hedeflerine 71 Hava Harekâtı Gerçekleştirildi

Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Metin Gürak, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Ercümet Tatlıoğlu, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Selçuk Bayraktaroğlu, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ziya Cemal Kadıoğlu ve diğer üst düzey yetkililerin katılımıyla düzenlenen video telekonferans toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Toplantıda, Irak ve Suriye'nin kuzeyindeki toplam 71 terör hedefine yönelik icra edilen hava harekâtının detayları paylaşıldı.

Hava Harekâtları Sonucunda 59 Terörist Etkisiz Hale Getirildi

Bakan Güler, toplantıda yaptığı açıklamada, ülkenin güvenliği için gerçekleştirilen operasyonlara vurgu yaparak, "Saldırılara karşılık olarak Irak ve Suriye kuzeyinde toplam 71 hedefe hava harekâtı icra ettik. Hava harekâtları, çatışmalar ve diğer vasıtalarla toplam 59 terörist etkisiz hâle getirildi" dedi. Güler, saldırılara karşılık verilirken gösterilen kararlılığı ve etkin mücadeleyi vurguladı.

Şehitlerin İntikamı En Ağır Şekilde Alınıyor

22 ve 23 Aralık tarihlerinde Pençe-Kilit Harekâtı bölgesinde şehit düşen Mehmetçikleri anan Bakan Güler, "Acımız büyük ama irademiz tam. Ve bu değerli evlatlarımızın intikamlarını aldık, almaya devam ediyoruz. En ağır şekilde almaya da devam edeceğiz. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın" diye konuştu. Güler, şehitlerin ailelerine ve millete başsağlığı dilerken, yaralılara acil şifalar temennisinde bulundu.

Görüntüler Adana'dan! Polis merkezinde çatışma çıktı Görüntüler Adana'dan! Polis merkezinde çatışma çıktı

Terörle Mücadele Kararlılıkla Sürüyor

Bakan Güler, saldırılara karşı misliyle karşılık verildiğini belirterek, "Bugüne kadar hep söylediğimiz gibi bundan sonra da terörle mücadelemiz en son terörist etkisiz hâle getirilinceye kadar devam edecektir" dedi. Güler, teröristlerden alınacak intikamın kararlılıkla sürdürüleceğini vurguladı.

Yeni Yıl Mesajı: Türkiye Yüzyılı'na Yakışır Bir 2024 Diliyorum

Bakan Güler, toplantıda ayrıca yeni yıl mesajını da ileterek, "Hepinize iyi yıllar diliyorum. Sağlıklı, mutlu, başarılı, huzur dolu bir 2024’ü bütün arkadaşlarıma diliyorum. Ayrıca 2024 yılının ülkemiz ve milletimiz için Türkiye Yüzyılı’na yakışır şekilde geçmesini de temenni ediyorum. Bunu sağlamak için elimizden gelen her türlü gayreti göstereceğimize bütün milletimize söz veriyoruz" şeklinde konuştu.

aw107383_01