Türk Halk Müziği Sanatçısı Yudum Tatar, Tufanbeyli Belediye Başkanlığı İçin Adaylığını Açıkladı

Adana'nın Tufanbeyli ilçesinde düzenlenen Kuru Fasulye Festivali, 2-3 Eylül tarihlerinde büyük bir coşkuyla gerçekleşti. Festivalin son gününde sahne alan Türk Halk Müziği sanatçısı, besteci ve söz yazarı Yudum Tatar, ilginç bir açıklamada bulundu. Konser sırasında vatandaşlarla samimi bir sohbet gerçekleştiren Yudum, Tufanbeyli Belediye Başkanı Avukat Remzi Ergü'den beste aldığını ifade etti.

Yudum, Başkan Ergü'nün bestelerini büyük bir beğeniyle karşıladığını belirtirken, "Belediye başkanınızı zaten tanıyorsunuz. Kendisi zamanında avukatlık yapmış ve ayrıca müzik alanında da başarılı besteler üretiyor. Kendisi tarafından yazılan bir besteyi duyduğum an hemen sahiplendim ve şu anda bu bestelerin aranjeleri yapılıyor. Kendime dedim ki, 'Eğer o müziğe el atabiliyorsa, ben de bu şehre belediye başkanı olabilirim.' İşte bu nedenle buraya aday olmaya karar verdim. Mesleğimizin önemini ve değerini korumak için adım atmamız gerektiğini düşünüyorum" şeklinde konuştu.

Daha sonra sahneye çıkan Başkan Remzi Ergü, coşkulu bir kalabalığa hitap etti ve "Eğer halkımız Yudum Hanım'ı seçerse, kendisi de belediye başkanı olabilir" dedi. Bu sözler, etkinlikte büyük bir sevinçle karşılandı.

Sanatçı Yudum ve Başkan Ergü, konuşmaların ardından sahnede birlikte konser verdi. Konser sonunda Başkan Ergü, Yudum Tatar'a yöreye özgü kuru fasulye, çiçek ve geleneksel bir kilim hediye etti. Bu etkinlik, Tufanbeyli ilçesindeki vatandaşlar arasında büyük bir heyecan yarattı ve Yudum Tatar'ın belediye başkanlığına adaylığına destek veren birçok kişi tarafından coşkuyla karşılandı.

Kızıl Goncalar'dan Kahkaha Tufanı! Mert Yazıcıoğlu'ndan Eğlenceli Set Anı! Kızıl Goncalar'dan Kahkaha Tufanı! Mert Yazıcıoğlu'ndan Eğlenceli Set Anı!

20230906aw024031-2

Kaynak: İHA