Kahramanmaraş'ta her geçen gün büyüyen ve çözülmez hale gelen havalimanı sorunu, kentin kangren olan büyük sorunu haline geldi.

Uçakların Gaziantep'e inmek zorunda kalması, vatandaşları bir yandan mağdur ederken bir yandan da çileden çıkarıyor.

Büyükşehir Belediye Başkanı Görgel, Kahramanmaraş'ın kangren sorunu haline gelen havalimanı meselesi hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Görgel, "Bu sorunun en net kurtuluşu yeni bir havalimanı yapmak" derken, mevcut havalimanındaki yatırımların ve son dönemdeki pandemi, savaş ve deprem gibi olayların yeni bir havalimanı yapımını zorlaştırdığını vurguladı.

Görgel, "Devletimizden yeni bir havalimanı için yatırım almamız mümkün değil. Ancak ILS cihazı konusunda süreç bitmek üzere ve bu cihazın sorunu çözeceğine dair bilim insanlarından bilgiler var. ILS cihazı geldikten sonra sorunun çözülmediğini görürsek, son çare olarak yeni bir havalimanı yapmak zorunda kalabiliriz" dedi.

1996 yılında yanlış yere yapılan havalimanının her geçen gün geliştirildiğini ve fiziksel anlamda diğer havalimanlarından eksiği olmadığını belirten Görgel, "Sorun havalimanının yanlış yerde olması. Hangi akılla oraya havalimanı yapıldı zamanında bilemiyoruz. ILS cihazı takıldıktan sonra konuyu tekrar değerlendireceğiz. Çözümü bu şekilde bulamazsak, havalimanının yerini değiştirmek kaçınılmaz olacak" şeklinde konuştu.

Yerinde Dönüşümde Engeller Kaldırılıyor! Kahramanmaraş'ta Yeni Müteahhitlik Sistemi Yerinde Dönüşümde Engeller Kaldırılıyor! Kahramanmaraş'ta Yeni Müteahhitlik Sistemi

Kahramanmaraş havalimanı sorununun çözümü için yeni bir havalimanı yapılması mı gerekiyor? Yoksa ILS cihazı sorunu çözecek mi?