26 kişi ölmüştü! İşte Said Bey Sitesi sanıkları için istenen ceza 26 kişi ölmüştü! İşte Said Bey Sitesi sanıkları için istenen ceza

6 Şubat tarihinde Kahramanmaraş merkezli yaşanan 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremler sonrasında yüzlerce kişiye mezar olan Ebrar Siteleri hakkında geniş çaplı soruşturma yürütülüyordu. Asrın Felaketi olarak nitelendirilen afetlerin üzerinden 4 ay geçmesine rağmen acı ve hüzün tazeliğini korurken, depremle ilgili sıcak bir gelişme yaşandı. Depremler sonrası yüzlerce kişiye mezar olan Ebrar Sitelerinin müteahhitlerinden Tevfik Tepebaşı, Cumhuriyet başsavcılığı tarafından tutuklama talebiyle sevk edildiği Kahramanmaraş Sulh Ceza Mahkemesi tarafından tutuklandı.

Yaşanan gelişme sonrası usta gazeteci Uğur Dündar’dan sıcak gelişme sonrası önemli bir paylaşım geldi. Dündar, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Tevfik Tepebaşı... Kahramanmaraş'ta yerle bir olan, yüzlerce kişinin enkazı altında can verdiği Ebrar Sitesi'nin müteahhitti olarak aranıyordu. Kaçaktı. Dün nihayet tutuklandı. Ben de "Bu kişi yakalanıncaya kadar peşini bırakmayacağım" diyerek verdiğim sözü tutmuş oldum” ifadelerini kullandı.