"Asrın felaketi" olarak nitelenen Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen illerde, çok sayıda vakıf ve derneğin de aralarında bulunduğu sivil toplum kuruluşları afetzedelere destek için çalışıyor.

Depremin ilk saatinden beri çalışan gönüllü ekipler, depremzedelerin gıda ihtiyacını giderebilmek için adeta seferber oldu.

Kahramanmaraş’taki depremzedelerin yardımına ilk koşan derneklerin başında Vefa Derneği geliyor. İl genelinde depremzedeler için seferber olan Vefa Derneği, depremzedelere hizmet veriyor.

Kahramanmaraş’ta yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler veren Vefa Derneği Başkan Yardımcısı Şerafettin İmatoğlu, “Depremin 15’nci gününde Kahramanmaraş’ta kurduğumuz aşevinde yemekleri dağıtmak üzere toplanmış bulunuyoruz. Sizin verdiğiniz bağışlarla buradaki depremzedeler sıcak yemekle buluşuyor. Buna vesile olan tüm insanlarımızdan Allah razı olsun” dedi.

Baki Özdoğan'ın Objektifinden: Kahramanmaraş'ta Leyleklerin Sıcağa Tepkisi Baki Özdoğan'ın Objektifinden: Kahramanmaraş'ta Leyleklerin Sıcağa Tepkisi
Editör: TE Bilisim