Büyükşehir Belediye Meclisi İlk Kez Toplandı

Büyükşehir Belediye Meclisi İlk Kez Toplandı

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Meclisi ilk toplantısını bugün saat 14.30’da Belediye Meclis Toplantı Salonu’nda Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç başkanlığında toplandı.


Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç başkanlığında toplanan Büyükşehir Belediye Meclisi gündemini oluşturdu.


Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Meclis üyeleri içerisinde en genç iki meclis üyesi divan katibi olarak göreve başladı.


Daha sonra gündemi oluşturacak maddelerin gündeme alınması sırasıyla oylama yapılarak gündeme alındı ve gündeme alınan maddelerin görüşülmesine başlandı.


Gündemin 1. Maddesinde açılış ve yoklamanın tamamlanmasının ardından diğer maddelere geçildi.


Gündemin 2. Maddesinde Başkanlık Divanına katip üye seçiminde Feyzettin Okumuş ve Serhat Kolukırık asil üye,  Mehmet Fatih Kılıçkıran ve Tuğba Nilgün Sarıaltun iki yıl görev yapmak üzere yedek üye olarak gizli oylamayla seçildi.


Gündemin 3. Maddesinde Büyükşehir Belediye Meclisi 1. Ve 2. Başkanvekili seçiminde gizli oylama ile 2 yıl görev yapmak üzere 1. Başkanvekili olarak Cemal Tanrıverdi, 2. Başkanvekili olarak Ali Murat Duran seçildiler.


Gündemin 4. Maddesinde Encümen üyeliği seçiminde gizli oylama sonucunda bir yıl görev yapmak üzere Mehmet Akif Kahveci, Cemal Tanrıverdi, Sevilay Tüfekçi, Ali Demir ve Feyzettin Okumuş encümen üyesi olarak seçildiler.


Gündemin 5. Maddesinde İmar ve Bayındırlık Komisyonu üyelerinin seçiminde bir yıl görev yapmak üzere komisyon üyeliğine Sıddık Sezal, Mehmet Kısakürek, Ayşe Kılınç, Ali Murat Duran, Feyzettin Okumuş, Kadir Tanış oybirliği ile seçildiler.


Gündemin 6. Maddesinde Çevre ve sağlık komisyonu üyelerinin seçiminde bir yıl süre ile görev yapmak üzere, Fatih Kiraz, Ahmet Canpolat, Ahmet Nar, Yusuf Özbeyler, Mustafa Çolak ve Mehmet Ergüder oybirliği ile seçildiler.


Gündemin 7. Maddesinde Plan ve bütçe komisyonu üyelerinin seçiminde bir yıl görev yapmak üzere Mehmet Akif Kahveci, Serhat Kolukırık, Sevilay Tüfekçi, Ali Demir, Ali Kıraç ve Ali Mercimek oybirliği ile seçildiler.


Gündemin 8. Maddesinde Eğitim, kültür, gençlik ve spor komisyonu üyelerinin seçiminde bir yıl süre ile görev yapmak üzere Muharrem Erantepli,Ramazan Tutulu, Ali Gündeşli, Hasan Kekil, Ramazan Bozdoğan ve Ayhan Zencir oybirliği ile seçildiler.


Gündemin 9. Maddesinde Ulaşım Komisyonu üyelerinin seçiminde bir yıl süre ile görev yapmak üzere Mehmet Fatih Kılıçkıran, Bekir Kılıç, İsmail Kaya, İbrahim Doğan, Turgut Akbaş ve Nurdoğan Şahin oybirliği ile seçildiler.


Gündemin 10. Maddesinde Sosyal Hizmetler ve Halkla İlişkiler Komisyonu üyeleri seçiminde bir yıl süre ile görev yapmak üzere Yasemin Ayranpınar, Fikri Aydın, Tuğba Nilgün Sarıaltun, Hanifi Öncül, Hürühan Baz ve Hüseyin Per oybirliği ile seçildiler.


Gündemin 11. Maddesinde Tarım ve Kırsal Kalkınma Komisyonu üyeleri seçiminde bir yıl görev yapmak üzere İsmail Sarıçerçi, Cuma Uygun, Mustafa Süt, Ayşe Kılınç, Osman Nuri Arıkoğlu, Ali Genç ve Hakan Yinanç oybirliği ile seçildiler.


Gündemin 12. Maddesinde Büyükşehir belediyesi norm kadro cetveline göre kadro ihdası oybirliği ile kabul edildi.


Gündemin 13.maddesinde Devir, tasfiye ve paylaştırma komisyonu kararı doğrultusunda ilçe belediyeleri ile protokol yapmak üzere Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç’a yetki verilmesi oybirliği ile kabul edildi.


Gündemin 14. Maddesinde Sosyal Denge Sözleşmesi imzalamak için Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç’a yetki verilmesi oybirliği ile kabul edildi.


Gündemin 15. Maddesinde 2014 Mali yılı bütçesini revize edilmesi için Plan ve Bütçe Komisyonuna gönderilmesi oybirliği ile kabul edildi.


Gündemin 16. Maddesinde 2013 yılı faaliyet raporunun görüşülmesinde Meclis Başkanvekili Cemal Tanrıverdi Meclis’e başkanlık yaparak oylamayı gerçekleştirdi ve madde oybirliği ile kabul edildi.


Gündemin 17. Maddesinde Dulkadiroğlu Belediyesi’nin 2014 Mali yılı bütçesinin Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilmesi oybirliği ile kabul edildi.


Gündemin 18. Maddesinde Oniki Şubat Belediyesi’nin 2014 Mali Yılı bütçesinin plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilmesi oybirliği ile kabul edildi.


Gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Meclis oturumunun sona erdiğini komisyona havale edilen maddelerin görüşülmek üzere 11 Nisan 2014 Cuma günü saat 14.30’da tekrar toplanılacağını ifade ederek oturuma ara verdi.


Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, meclis üyeleri arasında bir tanışma yapılmasını istedi ve ilk olarak kendini tanıttı. Daha sonra meclis üyeleri sırasıyla kendilerini tanıttılar ve akabinde kokteyle geçtiler.

Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2014, 08:33
YORUM EKLE
YORUMLAR
Piyade
Piyade - 8 yıl Önce

Başkana hayırlı olsun. Başkan ilk icraatına başlamış ve bilbordlardan halka teşşekür ediyor. Merakımdan soruyorum, bilbordlardan yapılan teşşekür yazısı için para ödendimi , ödendi ise nekadar ödendi ? Parayı kendi cebindenmi ödedi? Yoksa onu çok seven bir arkadaşımı ödedi? arkadaşı ödededi ise ne karşılığında ödedi? Yoksa belediyenin kasasından mı(halkın parası) çıktı ? Öğrenmek istiyoruz. Halkımızın kafasını karıştıran bu soruları aydınlatırsanız , çok memnun oluruz.

SIRADAKİ HABER

banner66