Emniyet Müdürü 'protokol'e küstü...

Emniyet Müdürü 'protokol'e küstü...

Emniyet Müdürü Cuma Ali Aydın protokoldeki yerini beğenmedi...

Kayseri Polis Meslek Yüksekokulu'nda 2010- 2011 eğitim- öğretim yılı, düzenlenen törenle başladı. Konferans salonundaki törende protokolde birinci sıranın en sonuna bırakılan İl Emniyet Müdürü Cuma Ali Aydın, Kayseri milletvekilleri Ahmet Öksüzkaya ve Yaşar Karayel'in çağrısına karşın, yanlarına gitmedi. Polis Okulu Müdürü Mustafa Şahin'in özür dilemesi de fayda etmedi ve Emniyet Müdürü Aydın, kokteyle katılmadan ayrıldı.

Kayseri Polis Meslek Yüksek Okulu'ndaki yeni ders yılının açılış törenine, Vali Kasım Fikret Dayıoğlu, Ak Parti Kayseri milletvekilleri Yaşar Karayel, Ahmet Öksüzkaya, İl Emniyet Müdürü Cuma Ali Aydın, Baro Başkanı Ali Aydın, protokol ve polis okulu öğrencileri katıldı.

Tören için salona gelen Emniyet Müdürü Cuma Ali Aydın, protokolde en son sırada yer almasının şaşkınlığını yaşadı. Vali Yardımcısı ve milletvekillerinin olduğu yere yönelen Emniyet Müdürü Cuma Ali Aydın, adının yazılı kartın bulunduğu ön sıranın en sonundaki yere oturdu. Milletvekili Ahmet Öksüzkaya'nın uyarısı üzenine Polis Meslek Yüksek Okulu Müdürü Mustafa Şahin, Emniyet Müdürü Aydın'ın yanına giderek milletvekillerinin yanına çağırdı. Ancak tüm ısrarlara rağmen Emniyet Müdürü Aydın yerinden kalkmadı.
Saygı duruyu ve istiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende Polis Meslek Yüksek Okulu Müdür Vekili Mustafa Şahin, 252 yeni polis adayının aralarına katılmasıyla öğrenci sayısının 511’e ulaştığını kaydetti. İlk dersi veren Prof. Dr. Ali Toksarı ise Anayasa değişikliğini anlattı.

Emniyet Müdürü Cuma Ali Aydın, törenin ardından hemen salondan ayrılarak kokteyle katılmadı.

Demet ÖZTÜRK/KAYSERİ, (DHA)

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2010, 11:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63