Gazeteciler iftarda bir araya geldi!

Gazeteciler iftarda bir araya geldi!

Kahramanmaraş’ta görev yapan bazı gazeteciler, düzenlenen iftar programında bir araya geldi.


Kervanhan’da düzenlenen iftar programına Kahramanmaraş’ta görev yapan basın mensuplarının yanı sıra haber ajansları temsilcileri, internet gazetecileri, kurum ve kuruluşların basın birimi yetkilileri ve müdürleri katıldı. 


Gazeteciler Birlikte Hareket Etmeli


Sohbet tarzında gerçekleştirilen programda birlik ve beraberlik mesajları verilirken, Programda konuşan Tepe Medya Genel Yayın Yönetmeni Fatih Alper Gültepe: “ Tüm kırgınlıkların geçmişte kalmasını, Kahramanmaraş basınının yeri geldiğinde bir bütün olarak birlikte hareket etmesini arzuluyoruz. Programımıza katılan herkese teşekkür ediyoruz.” Dedi.


Tanıtım Belgeseli Farkını Ortaya Koyacak


Kahramanmaraş merkez ve ilçelerinde çekimleri devam eden Kahramanmaraş tanıtım belgeseli hakkında bilgilerde veren Gültepe konuşmasını şöyle sürdürdü; “ Projenin amacı özellikle sosyal paylaşım siteleri ve arama motorlarından Kahramanmaraş’ı incelemek, görmek ve tanımak isteyen yurtiçi ve yurt dışındaki insanlara yardımcı olmaktır.


Kahramanmaraş’ın sanayisi, ekonomisi, turizmi, tarımı ile tarihi, kültürü ve edebiyatı ile ön plana çıkmasını amaçlayan bir projedir. Toplumdaki Kahramanmaraş algısının son yıllarda gelişmesine katkı sağlayacağı düşünülmektedir.  Proje kapsamında Kahramanmaraş’a ait özellikler ve güzellikler tanıtılacaktır. Tekstil, dondurma, biber, Ashabı Kehf, kurtuluş mücadelesi, Malik Ejder Türbesi, Sütçü İmam, Madalyalı Kavşak, Müze, Mamut, Taş Köprü, Germenicia, Klavuzlu Köprüsü, Kahramanmaraş’ta gün doğumu, Abdulhamit Han Camii, Andırın Kaleleri, Kaya Mezarları, Süleymanlı köprüsü, tarhana, çelik mutfak eşyaları, bakır, altın, yedi güzel adam, şiir – şair, milli mücadele kahramanları projemizin anahtar kavramlarındandır.”


Belgesel Ulusal TV’lerde Gösterilecek


Belgeselin süresinin yaklaşık 30 dakika olacağına değinen film Yönetmeni Ibrahim Baykut ise: “Bu proje herhangi bir kamu kurumunun tanıtımından ziyade şehrin tanıtımını ön plana çıkarmaktadır. Uzun yıllar arşivlerde saklanabilecek, kaynak olarak kullanılabilecek, şehri tanımak isteyen herkesin beğenerek izleyebileceği bir eser olacaktır. Belgesel yayına hazır hale geldiğinde Kahramanmaraş’ın kanaat önderlerinin, siyasi parti temsilcilerinin, basın – yayın organlarının temsilcilerinin, bürokratların ve işadamlarının katılımıyla düzenlenecek olan galada tanıtımının yapılması ve izlettirilmesi sağlanacaktır. Belgeselin internetteki yerel ve ulusal tüm haber siteleri ve ajanslar ile paylaşılması sağlanacaktır. Ayrıca Kanal D Euro, TGRT Euro veya ÜLKE TV kanallarından birinde yayınlanması görüşmeleri devam etmektedir. Belgeselin tüm valiliklere ve büyükşehir belediyeleri ile diğer merkez belediyelerine DVD formatında gönderimi sağlanacaktır. Belgeselin metin yazarlığını Kurtuluş Şükür yaptı. Selim Işık ve Alper Gültepe’nin yapımcılığını üstlendiği belgesel çok yakında ilgilenenlerin beğenisine sunulacak.” Dedi.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2015, 15:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63