Hasta sokak köpeğine serum bağlattı

Hasta sokak köpeğine serum bağlattı

Elbistan’da 25 yaşındaki bir gencin, hastalanan sokak köpeğini iyileştirmek için serum bağlatması, vatandaşlardan büyük takdir topladı.


Ahmet Karacabey Caddesi’nde arkadaşları ile sohbet eden 25 yaşındaki Onur Yekta’nın dikkatini kaldırımda yatan sokak köpeği çekti. Köpeğin yanına gittiğinde hasta olduğunu fark eden Yekta, hayvana yardım etmek istedi. Yekta, köpeğin hastalığını tam olarak bilmese de serum sayesinde hayvanın iyileşme sürecini hızlandırabileceğini düşündü. Arkadaşları ile birlikte eczaneden serum alan duyarlı genç, tekrar hayvanın yanına geldi. Serumu, köpeğe nasıl takacağını bilmeyen Yekta’nın yardımına ise, cadde üzerindeki kafede oturan ve olup biteni izleyen bir veteriner yetişti. Veteriner, köpeğin sağlık kontrolünü yaptıktan sonra, serumu köpeğe taktı. Yekta da, serum bitene kadar ayakta bekleyerek köpeğin başından ayrılmadı.
Bu duyarlılığı ile çevredeki vatandaşların takdirini toplayan 25 yaşındaki Onur Yekta, hayvanların da yaşamaya haklarının olduğunu söyledi. Hayvanları çok sevdiğini belirten Yekta, “Arkadaşlarımla caddede sohbet ederken bu köpeği fark ettik. Yanına gidip baktığımızda ise hasta olduğunu anladık. Birden serum verilirse belki iyileşme süreci hızlanabilir diye düşündük. Eczaneden serum alıp geldim ama köpeğe nasıl takılacağını düşünürken bir veteriner yardımımıza koştu. Köpeği kontrol etti. Serumu bağladı. Ben de serum bitene kadar başında bekledim. Hayvanların da sevgiye ve merhamete ihtiyacı var. Biz nasıl can taşıyorsak, hayvanlar da bir can taşıyor. Biz nasıl acı hissediyorsak, hayvanlarda acı hissediyor. Dünyayı paylaştığımız bu sevimli canlılara bizim de merhametli davranmamız, onların da can taşıdığını, yemek ihtiyacı, su ihtiyacı olduğunu bilmemiz gerekir. Ben, yapmam gerekeni yaptım” diye konuştu.
Hasta köpek ise, serumun etkisi ile bir nebze olsun rahatladıktan sonra ara sokaklarda gözden kayboldu.(İHA)

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2017, 13:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63