Yüksek Seçim Kurulu’nun seçim takvimini açıklamasıyla milletvekilliği düşünen isimler, Aday Adaylık başvurularını yapmaya başladı. En çok aday adaylık başvurusunun AK Parti’ye yapıldığı Kahramanmaraş’ta, “Türkiye Yüzyılı” hayalini gerçekleştirmek isteyen Yeminli Serbest Orman Mühendisi Yunus Şahan da yarışa dahil oldu. Yerelde Kahramanmaraş’a, genel siyasette ise Türkiye’ye en iyi şekilde hizmet etmek isteyen Şahan’ın aday adaylığı, Kahramanmaraşlılar tarafından takdirle karşılandı.

Aday Adaylığı başvurusu sonrası değerlendirmelerde bulunan Şahan, “Öncelikle 6 Şubat 2023’te yaşadığımız Asrın Felaketi nedeniyle hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, kederli ailelerine sabır ve yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Hiç olmadığı kadar buruk bir seçim dönemine giriyoruz. Bu minvalde siyasetin ve bu seçim döneminin yaralarımızı daha hızlı sarma adına bir süreç olmasını temenni ediyorum. Kahramanmaraş’ta doğmuş, büyümüş ve yaşamış biri olarak şehrimi her yönüyle çok iyi biliyorum. Yerelde memleketimize genelde ise ülkemize en iyi şekilde hizmet etmek için ve ‘Türkiye Yüzyılı’ hayalimizin gerçekleşmesine katkıda bulunmak için bu yarışa ben de dahil oldum. Kahraman şehrimizi daha ileriye taşımak, şehrimizi her yönüyle geliştirmek için yapacağımız her çalışmanın, ülkemizi de daha da ileriye taşıyacağına inanıyorum. Şimdiden bu seçimin milletimiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

Yunus Şahan Kimdir?

Yunus Şahan, 14.03.1975 yılında Kahramanmaraş’ın Çağlayancerit ilçesinde doğdu. 1987 Yılında Çağlayancerit Akdere İlkokulunu, 1991 Yılında Çağlayancerit Ortaokulunu bitirdi. 1994 yılında Kahramanmaraş İbrahim Çalık Lisesi’nden mezun oldu. 1996 Yılında İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi Orman Mühendisliği Bölümünü kazandı ve 2000 yılında mezun olarak mühendislik unvanını aldı. 2001 yılında İstanbul’da vatani görevini yaptıktan sonra 2002 yılında, memleketi Kahramanmaraş’ta, Serbest Orman Mühendisliği Ormancılık Bürosunu açtı. Bu alandaki başarısını Yeminli Serbest Orman Mühendisi olarak sürdürdü.

Mesleki hayatında olduğu gibi sivil toplum kuruluşlarında da aktif rol alan Yunus Şahan, 2013-2022 yılları arasında Kahramanmaraş Çağlayancerit Eğitim Kültür Yardımlaşma Kalkınma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığı, 2018-2020 yılları arasında Orman Mühendisleri Odası Doğu Akdeniz Şubesi Yönetim Kurulu Üyeliği, 2020-2022 yılları arasında da Orman Mühendisleri Odası Kahramanmaraş Şubesi İkinci Başkanlığı görevlerinde bulundu

Tekstil İhtisas OSB, 'Karma OSB' oldu Tekstil İhtisas OSB, 'Karma OSB' oldu

Siyasi hayatına AK Parti’nin kuruluşuyla başlayan Şahan, 2014’te yapılan Yerel Yönetimler Seçiminde AK Parti'den Çağlayancerit Belediye Başkan Aday Adayı oldu. 2018’de yapılan AK Parti Kahramanmaraş İl Kongresinde Yönetim Kurulu üyeliğine seçilen Şahan, 2019’da gerçekleştirilen Yerel Yönetim Seçiminde tekrardan AK Parti Çağlayancerit Belediye Başkan Aday Adayı oldu.  Yerel siyasetteki tecrübelerini genel siyasete aktarmak ve Türkiye Yüzyılı’na katkıda bulunmak amacıyla 14 Mayıs 2023 seçimleri için AK Parti’den Milletvekili Aday Adaylığı başvurusunu yapan Yunus Şahan; evli ve 4 çocuk babasıdır.

Editör: TE Bilisim