Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde geçtiğimiz günlerde yaşanan şiddetli fırtınada batan Türk bandıralı kuru yük gemisi "Kafkametler"in kayıp 11 mürettebatından biri, Kahramanmaraş nüfusuna kayıtlı Mustafa Nacar olarak belirlendi.

ARAMA ÇALIŞMALARI 3. GÜNDE DE SÜRÜYOR

Mendireğe çarparak batan Kafkametler gemisindeki kayıp mürettebatın arama çalışmaları, 3. gününde de devam ediyor. Gemide aşçı olarak görev yapan Metin Usta'nın cansız bedeni kıyıya vururken, gemiye ait bazı parçalar da tespit edildi. Deniz Kuvvetleri, Sahil Güvenlik, jandarma, polis ve AFAD tarafından başlatılan çalışma kapsamında dalgıçlar, su altında arama faaliyetlerine katılıyor.

SAHİL GÜVENLİK VE DİĞER KURULUŞLAR KOORDİNELİ ÇALIŞIYOR

Sahil Güvenlik Komutanlığı, yaptığı açıklamada, arama kurtarma çalışmalarının aralıksız devam ettiğini belirtti. 1 helikopter, 1 uçak, 6 bot, 2 Dalış Emniyet Güvenlik ve Arama Kurtarma Timi (DEGAK) ile 74 personelin koordineli bir şekilde çalıştığı ifade edildi.

AFAD BAŞKANI: GEMİNİN KONUMU TESPİT EDİLDİ

Mehmet Balduk Fen Lisesinin yapımına başlandı Mehmet Balduk Fen Lisesinin yapımına başlandı

AFAD Başkanı Okay Memiş, geminin konumunun tespit edildiğini açıkladı. Geminin bulunduğu yerin 25 metre derinliğinde olduğunu belirten Memiş, şu ana kadar yapılan çalışmalarda bölgenin şartlarının arama taraması için uygun olduğunu söyledi. Dalış ekiplerinin yanı sıra geniş alanlarda yüzey taramalarına da devam edildiğini ifade etti.

KAYIP MÜRETTEBATIN MEMLEKETLERİ BELLİ OLDU

Geminin kaptanının Doğanyurt nüfusuna kayıtlı Kaptan Cemal Turan olduğu tespit edilirken, kayıp mürettebat arasında Kahramanmaraş nüfusuna kayıtlı Mustafa Nacar'ın da bulunduğu bildirildi.

Editör: İsa Aslantaş