Kahramanmaraş'tan Hakkari'ye deprem tehlikesi! Prof. Dr. Görür'den kritik uyarılar Kahramanmaraş'tan Hakkari'ye deprem tehlikesi! Prof. Dr. Görür'den kritik uyarılar

Kahramanmaraş'ta yaşayan Gülcan Erdemir adlı ev hanımı, aile ekonomisine katkı sağlamak amacıyla evde yaptığı yemekleri sosyete pazarında satışa sunuyor.

Onikişubat ilçesinde bulunan sosyete pazarında kendine bir müşteri kitlesi oluşturan Erdemir, sadece ekonomik anlamda değil, aynı zamanda evde oturan hanımlara da örnek oluyor.

evde-yaptigi-yemekler-gecim-kaynagi-oldu1

DEPREM SONRASI SOSYETE PAZARINA KATILDI

Deprem sonrasında pazara gelip yemekleri müşterilere sunduğunu belirten Erdemir, "Ben 16 yıldır ev yemekleri yapıyorum. Deprem sonrasında ise sosyete pazarına gelmeye başladım. Burada esnaflara yemekler hazırlıyorum. Sıcak sıcak ikram ediyoruz. Esnaflarımız da bu durumdan çok memnun. Evde pişiriyorum, öğlen saatlerinde ise buraya getiriyorum." ifadelerini kullandı.

evde-yaptigi-yemekler-gecim-kaynagi-oldu2

TİRŞİK SEZONU AÇILDI, KAHMANMARAŞ YEMEKLERİ İLGİ GÖRÜYOR

Erdemir, bu aylarda en çok tercih edilen Kahramanmaraş yemeği olan tirşik sezonunun açıldığını kaydederek, "Bu aylarda en çok Kahramanmaraş yemeği olan tirşik sezonu açıldığı için tirşik yapıyoruz. Kavurma yemeği yapıyorum. Müşterilerimize ise sıcak sıcak sunuyorum." dedi.

evde-yaptigi-yemekler-gecim-kaynagi-oldu3

EVDE OTURAN HANIMLARA ÇAĞRI: "BİR ŞEYLERLE UĞRAŞIN"

Evde oturan hanımlara seslenen Erdemir, boş zamanlarını değerlendirmeleri için önerilerde bulundu:

"Evde oturan hanımlara tavsiyem evde boş boş oturmasınlar, bir şeylerle uğraşsınlar. Ev yemeği olmasa dahi örgü olabilir, ev işleri olabilir, bunlarla ilgilensinler. Kendilerine katkıda bulunsunlar, çalışmak çok güzel bir şey. Ben şu an çok memnunum."

Gülcan Erdemir'in bu girişimi, sadece aile bütçesine katkı sağlamakla kalmayıp, aynı zamanda evde geçirilen zamanın daha verimli bir şekilde değerlendirilmesi için ilham verici bir örnek oluşturuyor.

evde-yaptigi-yemekler-gecim-kaynagi-oldu4