Saha çalışmalarında Andırın halkıyla hasbihal eden Murat Dal, Andırınlı vatandaşların büyük takdirini topladı.

2019 yılında da Andırın Belediyesi’ne aday adayı olan Dal, daha önce AK Parti Andırın İlçe Başkan Yardımcılığı görevini yürütmüştü

Ziraat mühendisi olan ve tarım danışmanlığı yapan Dal, sivil toplum kuruluşlarındaki faaliyetleriyle de dikkat çekmişti. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeliği yapan Dal, Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanlığı görevinde bulundu.

WhatsApp Image 2024-01-18 at 13.44.55 (1)

Türkiye Enerji Kentler Birliği Meclis Üyesi olan Dal, 2016 yılından bu yana Andırın Çevre ve Kültür Varlıklarını Koruma Derneği’nin Başkanlığı’nı yapıyor. Andırın Kaymakamlığı İlçe İnsan Hakları Komisyon Başkanı olan Dal, Andırın Yeşildağspor’un Genel Sekreterliği görevini yürütüyor.

MURAT DAL KİMDİR?

1980 Yılında Kahramanmaraş’ın Andırın ilçesinde dünyaya geldi.

İlk, orta ve lise öğrenimimi Andırın ilçesinde, lisans öğrenimini Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Ziraat Fakültesi Ziraat Mühendisliği (Tarımsal Yapılar ve Sulama alt programı) bölümünden mezun olarak Andırın ilçesine dönüş yaptı. 2009-2010 yılları arasında Sivas ilinde vatani görevimi kısa dönem olarak tamamladı. 2011-yılında Andırın Ziraat Odasında (çiftçi örgütü) Tarım danışmanı olarak görev aldı. 2012 yılında Andırın Çevre ve Kültür Varlıklarını Koruma Derneği Yönetim Kurulu üyeliğine seçilerek Başkan yardımcılığı görevine getirildi.

WhatsApp Image 2024-01-18 at 13.44.55 (2)

2012 yılında Kahramanmaraş ili Ziraat Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Üyeliği’ne seçildi. 2013 yılında risk inceleme ve hasar tespit uzmanı olarak Kahramanmaraş ilinde eksper olmaya hak kazandı.  2014 yılında Mühendislik ve Tarımsal Danışmanlık hizmeti veren (Uzman Danışmanlık) kendi işyerimi açtı. Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu, Avrupa Birliği, İçişleri Bakanlığı, KOSGEB, Kalkınma ajanslarına bireysel ve yaşadığım ilçem için hibe destekli projeler hazırladı.  Aynı yıl Andırın Ziraat Odası Başkanlığı Meclis Üyesi olarak seçildi. 2016 yılında Andırın Çevre ve Kül tür Varlıklarını Koruma Derneğinde Andırın Çevre ve Kül tür Bilinci Kazanıyor projesinin proje koordinatörlüğü görevini yürüttü.

WhatsApp Image 2024-01-18 at 13.44.55

Aynı yıl yapılan kongrede Andırın Çevre ve Kültür Varlıklarını Koruma Derneği Yönet im Kurulu Başkanlığına seçildi. 2017 yılında Ak Parti Andırın İlçe Başkanlığına aday oldu. Siyasi ve Hukuki İşleri Başkanı olarak ilçe başkan yardımcılığı görevini yürüttü. Seçim Koordinasyon Merkezi Başkan yardımcılığı ve program sorumluluğu görevler inde bulundu. 2017 yılında Kahramanmaraş ili Ziraat Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Üyeliğine tekrar seçildi. (İl geneli 532 oy kullanımından 273 oy alan Oda Başkanından sonra 264 en fazla oy ile ) 2018 yılında yapılan genel seçimde İlçe seçim kurulunda as il üyelik görevinde bulundu. 2019 yılında AK Parti Andırın İlçe Yönet iminden istifa ederek Belediye Başkan Aday Adaylığı başvurusunda bulundu.

31 Mart 2019 Yerel seçimler inde 1. sıra Belediye Meclis Üyesi olarak seçildi. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeliği, Eğitim Kültür Gençlik Ve Spor Komisyon Başkanlığı, Türkiye Belediyeler Birliği Meclis üyeliği, Türkiye Enerji Kentler Birliği Meclis Üyeliği, Belediye Başkan Vekilliği, Andırın Belediyesi İmar Komisyonu, Belediye encümenliği, Plan Bütçe Komisyonu ve Ak Parti Grup Başkan Vekilliği görevlerinde bulundu.

Fatih Mehmet Ceyhan, proje ve vaatlerini açıkladı Fatih Mehmet Ceyhan, proje ve vaatlerini açıkladı

Evli ve 3 çocuk babası olan Dal, 2001 yılından bu yana AK Parti adına çalışmalarda bulunuyor.

WhatsApp Image 2024-01-18 at 13.44.56