Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında, 2023 yılının son kabine toplantısı gerçekleştirilecekti.

Milyonlarca vatandaşın merakla beklediği 2024 yılı asgari ücret, emekli maaşı ve memur maaşı zammıyla ilgili açıklamaların yapılması beklenen toplantı, son dakika açıklamasıyla iptal edildi.

BEŞTEPE'DE MERAKLA BEKLENEN TOPLANTI İPTAL EDİLDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın partisinin temayül yoklamasına katılacağı öğrenildi. Bakanlar Kurulu'nda görüşülmesi beklenen konular arasında, 2024 yılı zamları, asgari ücret, emekli ve memur maaşları gibi ekonomik konular öncelikli olarak belirlenmişti.

ZAM BEKLEYEN MİLYONLARIN GÖZÜ KULAĞI TOPANTIDAN GELECEK AÇIKLAMADA

Toplantının ana gündem maddesi, Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nun çalışmalarında gelinen son nokta olacaktı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, kabineye son durumla ilgili bilgi sunacak ve 2024 asgari ücret zammını açıklamayı planlıyordu.

KRİTİK GÜNDEM MADDELERİ: TERÖR SALDIRILARI, IRAK, İSVEÇ VE İSRAİL

Irak'ın kuzeyinde PKK terör örgütü tarafından düzenlenen saldırılarda şehit olan 12 asker, toplantının gündem maddeleri arasında yer alacaktı. Bölgede yoğunlaşan operasyonlar da kabine tarafından değerlendirilecekti.

Uzmanlar altın fiyatları için konuştu: Bu seviyelere dikkat edilmeli! Uzmanlar altın fiyatları için konuştu: Bu seviyelere dikkat edilmeli!

Öte yandan, İsveç'in NATO üyeliği ve İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları da kritik gündem maddeleri olarak belirlenmişti.

ASGARİ ÜCRET ZAMMI BELİRSİZLİĞİ

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Işıkhan, Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nun üçüncü toplantısı için henüz bir karar alınmadığını belirtmişti. 2024 asgari ücret zammının bu hafta cuma gününe kadar açıklanması planlanıyordu. Bakan Işıkhan, “Bir rakam yok. 3 taraf olarak yan yana geleceğiz, kararı verip açıklayacağız” ifadelerini kullanmıştı.