Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Genel Sağlık Sigortası (GSS) prim borcu bulunan vatandaşların sağlık hizmetlerinden yararlanma süresinin uzatıldığını açıkladı. Cumhurbaşkanı kararıyla Resmi Gazete'de yayımlanan duyuru, GSS prim borcu olan vatandaşlara önemli bir avantaj sağlıyor.

Kışın Kaygan Zeminlere Karşı Önlemler: Dr. Cankuş'tan Pratik Tavsiyeler! Kışın Kaygan Zeminlere Karşı Önlemler: Dr. Cankuş'tan Pratik Tavsiyeler!

BAKAN KOCA: "31 ARALIK 2024'E KADAR YARARLANMAYA DEVAM EDİLEBİLECEK"

Bakan Koca, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, GSS prim borcu bulunan vatandaşların sağlık hizmetlerinden 31 Aralık 2024 tarihine kadar yararlanma hakkını elde edebileceklerini belirtti. Cumhurbaşkanı Kararı ile Resmi Gazete'de yayımlanan düzenleme, Genel Sağlık Sigortası kapsamında olan vatandaşların Bakanlığa bağlı sağlık kurumları ile üniversite hastanelerindeki hizmetlerden faydalanma süresini uzatmış oldu.

KOCA: "SAĞLIK HİZMETLERİNDEN YARARLANMA HAKKI UZATILDI"

Bakan Koca'nın paylaşımında şu ifadelere yer verildi: "Genel Sağlık Sigortası (GSS) prim borcu olan vatandaşlarımızın, Bakanlığımıza bağlı sağlık kurumları ile üniversite hastanelerinde verilen sağlık hizmetlerinden yararlanma hakları, Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile 31 Aralık 2024 tarihine kadar uzatılmıştır."

Bu karar, GSS prim borcu olan vatandaşların sağlık hizmetlerinden daha uzun süre boyunca faydalanmalarına imkan tanıyarak, sağlık sistemi ile ilgili önemli bir destek sağlamış oldu.