54 mülteci böyle yakalandı!

54 mülteci böyle yakalandı!

İzmir'in Dikili ilçesinden, Yunanistan'ın Midilli adasına kaçmak isteyen 54 mülteci sahil güvenlik ekipleri tarafından yakalandı.


Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, 16 Mart 2016 tarihinde saat 10.
30’da İzmir/Dikili Bademli batısında Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na ait Helikopter tarafından, “Midilli Adası istikametinde hareket halinde olan ve üzerinde çok sayıda düzensiz göçmen bulunan bir lastik bot tespit edildiği” bölgede görevli Sahil Güvenlik Botuna bildirildiği kaydedildi.
Sahil Güvenlik Botu tarafından, bahse konu göçmen botuna süratle müdahale edildiği vurgulanarak botun durdurulması maksadıyla gerekli ikazlar yapıldığı ancak tüm ikazlara rağmen göçmen botu durmadığı ve göçmenler tarafından Sahil Güvenlik personeline bottaki bebekler gösterilerek direnç gösterildiği bildirildi.

Sahil Güvenlik Komutanlığı personeli tarafından göçmenlerin hayatını riske atmamak ve herhangi bir zarar vermemek üzere azami gayret gösterilerek, bot motorunun pervanesine takılması maksadıyla kullanılan özel bir durdurma halatı aracılığıyla bahse konu botun durdurulduğu kaydedildi.
Göçmenler tarafından sürat kesilerek bot motorunun pervanesine halat dolanması engellenmeye çalışıldığı ancak göçmen botunun emniyetli bir şekilde durdurulduğu ifade edildi.
Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından durdurulan lastik bot içerisindeki Afganistan uyruklu 54 göçmen Dikili limanına getirildi.
 
(İHA)

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2016, 09:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66