57 Yıl Sonra Belediyeyi İktidar Partisi Kazandı

57 Yıl Sonra Belediyeyi İktidar Partisi Kazandı

İSKENDERUN’DA 57 YIL SONRA BELEDİYEYİ İKTİDAR PARTİSİ KAZANDI


AK Parti’den İskenderun Belediye Başkanlığını kazanan Seyfi Dingil, görevini seçimi kaybeden CHP’yi Yusuf Civelekten devir aldı.


Mazbata alımının ardından İskenderun Belediyesine geçen Seyfi Dingil, binlerce vatandaş tarafından ‘Büyük Başkan’ sloganlarıyla karşılandı. CHP İskenderun Belediye Başkan Adayı Dr. Yusuf Civelek tarafından makam kapısında çiçeklerle karşılanan İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, İskenderun halkının huzurunda düzenlenen devir teslim töreni ile Belediye Başkanlığı görevini devraldı.


Görevini devreden Yusuf Civelek törende yaptığı konuşmada demokratik bir ortamda halkın iradesinin sandığa yansıdığını belirterek Seyfi Dingil’e yeni görevinde başarılar diledi. Civelek, “Belediye başkanlığı büyük yükümlülüğü olan bir görev. Bizler 5 yıl içinde elimizden geleni yaptık. Bu süreçte yanımız da olan tüm belediye personeline ve çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Her şey den önce İskenderun’un en büyük sorunu olan alt yapıyı çözümledik. Bundan sonra ki süreçte İskenderun Belediyesinin alt yapısı ile ilgili bir problemi olmayacaktır. Gerek çöp fabrikası, gerek sahil kordonu üzerinde ki iskelemiz ile İskenderun’a birçok değer kattık. Eminim ki Seyfi Başkan’da İskenderun’a büyük değerler katacaktır” şeklinde konuştu.


AK Parti İlçe Başkanı İbrahim Yaran’da İskenderun’da yerel yönetim ile iktidarın arasında olan 57 yıllık hasreti sona erdirmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.


İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, Dr. Yusuf Civelek’e İskenderun’a kattığı hizmetlerden ötürü teşekkür etti.


Din, dil, ırk ve mezhep ayrımı yapmadan İskenderun’un tüm mahallelerine eşit hizmet götüreceğini söyleyen Dingil, “Ben öncelikle Yusuf Civelek’e bugüne kadar yapmış olduğu hizmetlerden ötürü teşekkür ediyorum. İnan ki bu kente birçok hizmet kazandırdı. Her gelen belediye başkanı bu kente hizmet katmak amacındadır. Bende buradan sizlere elimden geldiğince hiçbir ayırım yapmadan dil, din, ırk ve mezhebine bakmadan herkese eşit hizmet götüreceğime hakkaniyet ve adaleti sağlayacağıma, bütün mahallelere aynı hizmeti götüreceğime söz veriyorum” dedi.(İHA)

Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2014, 09:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66