Başkanlar Kemik İliği İçin Kan Verdi!

Başkanlar Kemik İliği İçin Kan Verdi!

Adana'da başlatılan “Öne çık hayat kurtar” kampanyası kapsamında aralarında Adana Büyükşehir Başkanı Hüseyin Sözlü’nün de bulunduğu birçok başkan, kemik iliği nakli için kan verdi.


Türkiye’de ilk kez Acıbadem Adana Hastanesi ve Türk Kızılayı Kök Hücre Koordinasyon Merkezi işbirliğiyle kök hücre bekleyen hastalar için kemik iliği kampanyası başlatıldı.


Kampanya dün basına tanıtılırken, bugün ise kokteyl yapıldı. Bugün Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Adana Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç, Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Bekir Sütcü’nün de aralarında bulunduğu birçok kişi, kök hücre donörü olmak için kan verdi.


Kan verme işlemlerinin ardından Türk Kızılayı Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı, Acıbadem Adana Hastanesi Başhekimi ve Direktörü Prof. Dr. Bülent Soyupak, Çocuk Hematolojisi ve Onkolojisi Prof. Dr. Ali Bülent Antmen ile Türk Kızılayı Kan Hizmetleri Genel Müdürlüğü Kök Hücre Proje Yöneticisi Dr. Savaş Koç, kök hücre çalışmalarıyla ilgili bilgiler aktarıp, donörlere teşekkür etti.


Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Sözlü yaptığı konuşmada, kampanyanın önemine vurgu yaptı. Donör olmaktan mutluluk duyduğunu kaydeden Sözlü, bir hastayla eşleşmesi durumunda, bir kişiye hayat verdiği için gurur duyacağını dile getirdi.


(İHA)

Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2015, 06:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63