Bir Haftada 2 Kadın Kocasını Öldürdü!

Bir Haftada 2 Kadın Kocasını Öldürdü!

Adana’da bir hafta içinde eşinden şiddet gördüğünü ileri süren iki kadın kocalarını öldürdü.


Türkiye son yıllarda kocaları tarafından öldürülen kadınları konuşurken Adana’da bir hafta içinde iki kadın kocasını öldürdü. İlk olay 9 Temmuz 2015 tarihinde Seyhan ilçesine bağlı Yeşilyurt Mahallesi’nde meydana geldi.


Çilem Karabulut 2.5 yıl önce evlendiği ve bir çocuğunun babası olan Hasan Karabulut’u tabanca ile vurarak öldürdü. Çilem Karabulut ifadesinde kocasının 2.5 yıl kendisine kan kusturduğunu, hamileyken bile hastanede doğum yapmak üzereyken dövdüğünü söylemiş ayrıca eşinin kendisini fuhşa zorladığı için öldürdüğünü söylemişti. Karabulut adliyeye sevk edilirken de "Hep kadınlar mı ölecek biraz da erkekler ölsün" demişti.


Bu olayın ardından tam bir hafta geçmişti ki bu kez de Adana’nın Kozan ilçesinde Emine Yıldırım sürekli şiddet gördüğü kocası Halil Yıldırım’ı uyurken pompalı tüfekle öldürdüğü haberi geldi.


Kadının yıllardır eşinden şiddet gördüğü için artık dayanamayacak noktaya geldiğinden eşini öldürdüğünü söylediği öğrenildi. Kadın daha sonra polise teslim olup adliyeye sevk edilerek tutuklandı.


Karabulut’un daha sonra psikolojisi bozulduğu için Dr. Ekrem Tok Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi’ne kaldırıldığı öğrenildi.


(İHA)

Güncelleme Tarihi: 16 Temmuz 2015, 09:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63