Fırtına İzmir'i vurdu!

Fırtına İzmir'i vurdu!

İzmir'de saatte 95 kilometre kadar etkili olan fırtına hayatı olumsuz etkilerken fırtına nedeni ile sokaklar boş kaldı. Ege Bölgesinde yarından itibaren hafta sonuna kadar yağışlı havanın etkili olacağı bildirildi.


Meteoroloji 2.Bölge Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada bugün akşam saatlerinden itibaren, kıyı Ege'den başlayarak zamanla İzmir, Aydın, Manisa, Çanakkale ve Balıkesir genelinde yağışların etkili olacağı, yağışların perşembe, cuma ve cumartesi günleri bölge genelinde sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde olacağı belirtildi.
İzmir, Aydın, Manisa, Balıkesir ve Çanakkale'de etkili olacak kuvvetli fırtınanın yarın akşam saatlerinden itibaren etkisini kaybedeceğine belirten Meteoroloji 2.Bölge Müdürlüğü, yağış ve fırtınaya nedeniyle su baskını, çatı uçması, ağaç devrilmeleri, soba ve doğalgaz zehirlenmeleri gibi olumsuzluklara karşı vatandaşlardan dikkatli olunması istendi.
Ege Bölge'sinin Orta Akdeniz üzerinden gelen yağışlı hava kütlesinin etkisine gireceği, mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklığının ise yağışla birlikte azalacağını bildirdi.
İZMİR'DE FIRTINA VAPUR SEFERLERİNİ İPTAL ETTİRDİ
Öte yandan İzmir'de olumsuz hava koşulları deniz ulaşımını da vurdu, vapur seferleri iptal oldu.
İzmir Büyükşehir Belediyesine bağlı İzdeniz AŞ'den yapılan açıklamada, "Olumsuz hava koşulları nedeniyle tüm arabalı vapur seferlerimiz ve yolcu seferlerimiz geçici olarak iptal edilmiştir" denildi.
İzmir'de fırtınanın kuvveti saatte 95 kilometreye kadar ulaşırken olumsuz hava koşulları nedeniyle sokaklarda boş kaldı.
 
(İHA)

Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2016, 14:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63