İşyerine Önce Otomobil, Sonra Zabıta Daldı

İşyerine Önce Otomobil, Sonra Zabıta Daldı

İşyerine Önce Otomobil, Sonra Zabıta Daldı


Adana’da freni takılan otomobilin girdiği işyeri sahibi baba-oğul, otomobilin sürüklediği refüj demirini almak isteyen zabıta görevlisi ile tartıştı. Polis incelemesi bitmediği gerekçesiyle kaldırım korkuluk demirini vermeyen işyeri sahibi baba-oğula 5 ekipten oluşan takviye zabıta görevlileri sopalı gazlı müdahalede bulundu. İki kişinin kılpayı kurtulduğu kaza anı ve sonrasında işyeri sahipleri ile zabıta ekipleri arasında yaşanan arbede güvenlik kameralarında.


Edinilen bilgiye göre olay, Seyhan ilçesine bağlı Ziyapaşa Mahallesi’nde 26 Eylül 2015 günü meydana geldi. İddiaya göre, doktor Zikret Köseoğlu, sabah saatlerinde 01 BHC 33 plakalı otomobiliyle Bülent Angın Bulvarı’na çıktığı sırada aracın freni tutmayınca önce refüje çıktı, buradan demir bariyerleri yerinden sökerek bulvarın karşısına geçip unlu mamuller satılan iş yerine daldı. Çarpmanın etkisiyle lüks otomobilin ön tarafı kullanılamaz hale gelirken, iş yerinde de maddi hasar oluştu. 2 kişinin kazadan kılpayı kurtulduğu bu anlar güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı.Kanal46


Otomobilin dükkana girdiği sırada tezgahta duran işyeri sahibinin oğlu Şeref Can Bizimer (24) ise son anda beton direğin arkasına saklanarak canını kurtardı. Kazadan sonra ise polis olay yerine gelerek inceleme başlattı. Doktor, frenin takılı kalınca aracı kontrol edemediğini belirtti ve işyerindeki zararı ödeyeceğini söyledi.
Kazadan bir süre sonra ise olay yerine zabıta görevlisi geldi. Ekipler, iş yeri sahibinden kaza yapan aracın sürükleyip işyerine getirdiği belediyeye ait refüj demirini istedi. Ancak iş yeri sahibi Kenan Bizimer (53) polisin henüz olay yeri incelemesini tamamlamadığını bu nedenle demir korkuluğu daha sonra teslim edebileceğini söyledi. Zabıta görevlisi, bu açıklamaya rağmen demir korkuluğu almak için diretince baba-oğul da karşılık verdi. Bunun üzerine zabıta, araçtan demir sopasını, oğul Bizimer de işyerinden tahta sopa alarak kavgaya tutuştu. Yaşanan arbedenin ardından zabıta görevlisi, olay yerinden ayrıldı. Bu kavgadan kısa süre sonra bu sefer 4 ayrı zabıta ekibi iş yeri önüne gelerek birden araçlarından inip işyerine biber gazı sıkarak baba ve oğula müdahale etti. Sopa ve yumrukların konuştuğu olayda zabıta ekibi, baba ve oğlu yaraladı. Olay yerine gelen polis ekipleri kavgayı ayırırken yaralanan işyeri sahibi baba ve oğul, darp raporu aldı.


Oğul Bizimer, önce işyerlerine otomobilin girdiğini bununla uğraşırken zabıtanın almakta ısrar ettiği demir korkuluk nedeniyle kendilerine saldırdığını belirterek, "Ben beton direk olmasa otomobil işyerine girdiğinde belki de ölmüş olacaktım. Olayı çok ucuz atlattım. Biz kazayla uğraşırken zabıta gelip demir peşine düştü. Biz inceleme yapıldıktan sonra demiri verelim dedik ama almak için inat edip küfür edince kavga çıktı. Ben de sopa alıp vurdum ama sonra 30 kişi gelip babamı ve beni darp ettiler" dedi.


(İHA)

Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2015, 09:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63