Muhsin Yazıcıoğlu ölümünün 5.yılında anıldı

Muhsin Yazıcıoğlu ölümünün 5.yılında anıldı

Anadolu Selçuklu Medeniyeti Derneği Genel Başkanı Geçen: "Sizlerin huzurunda net ifade ediyorum, merhum Muhsin Yazıcıoğlu şehit edilmiştir, bir suikast sonucu hayatını kaybetmiştir"


MALATYA (AA) - Anadolu Selçuklu Medeniyeti Derneği Genel Başkanı Ayetullah Geçen, "Sizlerin huzurunda net ifade ediyorum,  merhum Muhsin Yazıcıoğlu şehit edilmiştir, bir suikast sonucu hayatını kaybetmiştir" dedi. 


 BBP İl Başkanlığı ve Anadolu Selçuklu Medeniyeti Derneği, Yazıcıoğlu'nun 5. ölüm yılı dolayısıyla Yeni Cami'de mevlid okuttu. Mevlidin ardından Yeni Cami'nin önünde bulunan Soykan Parkı'nda bir araya gelen grup adına konuşan Geçen, aradan 5 yıl geçmesine rağmen halen Yazıcıoğlu'nun dosyasında bir arpa boyu dahi yol alınmadığını savundu.


Yazıcıoğlu'nun dosyasının tozlu raflarda bırakıldığını ve kapatılmak istendiğini iddia eden Geçen, "Sizlerin huzurunda net ifade ediyorum, merhum Muhsin Yazıcıoğlu şehit edilmiştir, bir suikast sonucu hayatını kaybetmiştir" ifadesini kullandı. 


Kimsenin bundan rant elde etmeye kalkmaması uyarısında da bulunan Geçen, "Boşuna uğraşmasınlar, provokasyonlara asla gelmeyeceğiz. Muhsin başkan sevdalıları, alperenler, ülkücüler, Türk milliyetçileri elbette sağduyulu olacaktır ama haklarımızı da arayacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın" diye konuştu. 


MHP İl Başkanı Arif Yıldız ise Yazıcıoğlu'nun şehit edildiğine gerçekten inandığını söyledi. Bunu, dava dosyasındaki delillere dayalı belirttiğini aktaran Yıldız, şunları kaydetti:


"Şimdi gazeteci kardeşimiz dakikalarca konuşuyor, yanlış hatırlamıyorsam 40 dakika civarı bir konuşması var. Bu konuşmasından sonra dosyada çıkan delillerden bakıyorsunuz ki bu gazeteci kardeşimiz çenesi kırılmış. Çenesi kırılmış bir kişinin 40 dakika konuşması mümkün değil. O zaman burada Muhsin başkanın ve yanındaki diğer kardeşlerimizin maalesef linç edildiği, katledildiği, şehit edildiği ortaya çıkıyor. Muhsin başkanımıza ve yanındaki kardeşlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Onun şehit edilişinin arkasında kimler olduğunun da açık bir şekilde çıkartılması gerektiğini düşünüyorum. Muhsin başkan ve diğer kardeşlerimizin şehit edilişinin arkasında kimler olduğu ortaya çıktıktan sonra MHP'liler, ülkücüler ve Anadolu Selçuklu Medeniyeti Derneği'nin üyeleri ancak ondan sonra rahat edeceklerdir."              


 


(AA)

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2014, 14:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66