Ünlü Tekvandocu 140 Ytongu Kırdı

Ünlü Tekvandocu 140 Ytongu Kırdı

Ünlü tekvandocu Battalgazi Özçınar, 1. Derviş Eroğlu Dünya Rekor Denemesi’nin provasında 140 ytong duvar bloğunu kırdı.


Malatya’nın merkez Battalgazi ilçesinde Silahtar Mustafa Paşa Kervansarayı önünde ytong kırma provası yapan Battalgazi Özçınar’ın denemesi öncesinde 3,5 yaşındaki oğlu Hasan çekiçle ytong kırma gösterisi yaptı. Daha sonra 140 ytong duvar bloğunu kıran Battalgazi Özçınar, göğsünden çıkardığı Türk Bayrağı’nı Battalgazi Belediye Başkan Yardımcısı Abdulvahap Şerefhanlı’ya sundu. Çocukların ilgi ile izlediği provada Özçınar uzun süre alkışlandı.


Gösteri sonrasında bir açıklama yapan Battalgazi Özçınar, “Battalgazi ilçemizde belediyemizin sponsorluğunda bir gösteri provası yaptım. 1. Derviş Eroğlu Dünya Rekor Denemesi’ni memleketim Malatya’da yapmak istiyorum. Bunun provasını gerçekleştirdim. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni (KKTC) devlet olarak tanımayanların devlet olarak tanımlarını istiyoruz” dedi.


Battalgazi Belediye Başkan Yardımcısı Abdulvahap Şerefhanlı ise, “Battalgazi kardeşimizi tebrik ediyoruz. Sayısız rekor denemesinde bulundu” diyerek, gençlerin spora yönlendirilmesi bakımından bu tür faaliyetlerin önemli olduğunu söyledi.
Şerefhanlı, “1.Derviş Eroğlu Dünya Rekor Denemesi’nin provasını memleketi Malatya’da yaptığı için kendisine teşekkür ediyoruz. Başarılarının devamını dilerim” dedi.(İHA)

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2014, 10:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner66

banner63

banner67