CHP, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun liderliğinde gerçekleşecek olan Yerel Yönetimler Şanlıurfa Bölge Toplantısı ile yerel seçim hazırlıklarına başlıyor.

Dervişoğlu'ndan hükümete ağır eleştiriler! Dervişoğlu'ndan hükümete ağır eleştiriler!

YEREL SEÇİM STARTI ŞANLIURFA'DA ATILIYOR

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), yerel seçimlere yönelik adımlarını atmak için harekete geçiyor. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun başkanlık edeceği Yerel Yönetimler Şanlıurfa Bölge Toplantısı, Şanlıurfa ile birlikte Adıyaman, Gaziantep, Kahramanmaraş, Malatya, Elazığ, Diyarbakır, Mardin, Şırnak, Siirt, Bitlis, Muş, Bingöl, Batman, Kilis, Hakkari, Van ve Dersim illerini kapsayacak. Toplantı, 30 Eylül Cumartesi günü düzenlenecek.

YOL HARİTASI BELİRLENECEK

Toplantıya CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun yanı sıra 18 ilin CHP il başkanları, il kadın kolları başkanları, il gençlik kolları başkanları, ilçe başkanları, milletvekilleri ve belediye başkanları da katılacak. Bu toplantıda, 31 Mart 2024'te gerçekleştirilecek yerel seçimlere ilişkin stratejiler ve yol haritası belirlenecek.

chp-yerel-secim

TANAL: BİR İLK OLMA ÖZELLİĞİ TAŞIYOR

CHP Şanlıurfa Milletvekili Av. Mahmut Tanal, bu bölgesel toplantının önemini vurgulayarak, Genel Başkan Kılıçdaroğlu'nun katılımıyla sembolik bir mesajın iletilmiş olacağını ifade etti. Tanal, "Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ile Genel Başkan Yardımcılarımız, Genel Merkez yöneticilerimiz, 18 ilimizden bölge milletvekilleri, yerel yönetim temsilcileri, belediye başkanları, il başkanları, ilçe başkanları, il kadın kolları ve gençlik kolları başkanları, Şanlıurfa ilimize adeta çıkarma yapacaktır" dedi.

HEDEF ŞANLIURFA'DA BÜYÜKŞEHİR'İ ALMAK

Tanal, Şanlıurfa'nın toplantı yeri olarak seçilmesinin önemine de dikkat çekerek, Genel Başkan Kılıçdaroğlu'nun Şanlıurfa'ya özel bir önem verdiğini belirtti. Kılıçdaroğlu'nun, CHP'nin Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nı kazanması durumunda çiftçilere bedava elektrik vaadini yinelediğini söyledi.

Tanal, CHP'nin Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nı kazanma kararlılığını gösterdiğini ve Şanlıurfa'daki bazı ilçe belediye başkanlıklarını da hedeflediğini dile getirdi. Ayrıca, CHP'nin Şanlıurfa'da seçilmesi halinde tüm şehirdeki sorunları çözeceklerini ve tüm Şanlıurfalılardan destek beklediklerini ifade etti.