Cumhuriyet Halk Partisi'nde (CHP), Kahramanmaraş belediye başkan adaylarının belirlenmesi süreci, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun talepleriyle gerginleşiyor.

Geçtiğimiz perşembe günü gerçekleşen Parti Meclisi (PM) toplantısı, İmamoğlu'nun talepleri ve CHP Genel Başkanı Özgür Özel arasında yaşanan anlaşmazlık nedeniyle iddia edilen bir iptal ile sona erdi.

Bu projelerle Kahramanmaraş ihya olur! Şimdi Kahramanmaraş sıra sizde Bu projelerle Kahramanmaraş ihya olur! Şimdi Kahramanmaraş sıra sizde

KRİZ SÜRÜYOR: ADAY BELİRLEMEDE UZLAŞMAZLIK

İki lider arasında devam eden aday belirleme krizi, parti içindeki kulis bilgilerine göre hâlâ devam ediyor. CHP'nin Kahramanmaraş adaylarının belirlenmesi için tarih netleşti. Elde edilen bilgilere göre, CHP PM toplantısı bu hafta içinde, 11 Ocak Perşembe günü düzenlenecek ve en kötü ihtimalle Kahramanmaraş adaylarının bir kısmı bu toplantıda açıklanacak.

BELİRSİZLİĞE SON: KARAR TARİHİ AÇIKLANDI

Eğer 11 Ocak'taki PM toplantısında tüm Kahramanmaraş adayları belirlenmezse, kalan adayların en geç 14-15 Ocak'ta açıklanacağı öğrenildi.

Bu karar, parti içindeki belirsizliği sonlandırmayı amaçlıyor ve CHP'nin Kahramanmaraş belediye başkan adaylarını netleştirmek için atılan adımların bir yansıması olarak değerlendiriliyor.