Kahramanmaraş'ta Gençlere 19 Mayıs'ta 2 GB İnternet Hediyesi! Kahramanmaraş'ta Gençlere 19 Mayıs'ta 2 GB İnternet Hediyesi!

31 Mart Yerel Seçimleri'nin ardından mazbatalarını alarak göreve başlayan belediye başkanları ve meclis üyeleri, şeffaflık ve hesap verebilirlik adına önemli bir adım attılar.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Meclisi'nde ilk kez toplanan CHP'li meclis üyeleri, Belediye Meclis Toplantılarının basın ve yayın organlarında canlı yayınlanması önergesini gündeme getirdi. Önerge, meclis üyelerinin oylarıyla kabul edildi.

Bu sayede Kahramanmaraşlılar, Büyükşehir Belediye Meclisi'nin aldığı tüm kararları anlık olarak takip edebilecek. Toplantılar, CHP'nin sosyal medya hesapları ve diğer basın yayın organları aracılığıyla canlı yayınlanacak.

"ŞEFFAFLIK BİZİM İÇİN ÖNEMLİ"

CHP Grup Başkan Vekili seçilen Pazarcık Belediye Başkanı Haydar İkizer, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Meclisi'nin ilk toplantısı yapıldı. Bana, Grup Başkan Vekilliği görevini layık gören arkadaşlarıma teşekkür ederim. Ayrıca CHP grubu olarak, toplantıların sosyal medya ve diğer basın yayın organlarında şeffaflık açısından canlı yayınlanması konusundaki önergemiz kabul edilmiştir. Dileyen herkes Büyükşehir Belediye Meclis Toplantılarını canlı izleyebilir" dedi.