Cumhurbaşkanı Erdoğan, Malatya'da gerçekleşen partisinin aday tanıtım toplantısında önemli açıklamalarda bulundu.

Konuşmasında, yerel seçimlere yönelik mesajlar veren Erdoğan, CHP'yi ve seçimlere kendi adaylarıyla giren Yeniden Refah Partisi'ni (YRP) eleştirdi.

DEPREM SONRASI MALATYA'YA YATIRIM

6 Şubat depremlerinde hasar gören Malatya için 6 milyar TL'lik kaynak ayırdıklarını belirten Erdoğan, "Depremzede şehirlerimizi geleceğe hazırlayacak farklı üretim tesislerini hayata geçiriyoruz. 200 bin konutu hak sahiplerine teslim etmeyi planlıyoruz deprem bölgesinde. Depremin tüm izlerini silene kadar durmayacağız" dedi.

"BİZE KAYBETTİRMEK İÇİN ÇALIŞAN PARTİLER ORTAYA ÇIKTI"

Erdoğan, konuşmasının devamında güncel siyasi tartışmalara değindi.

Seçimlere ayrı adaylarla giren Yeniden Refah Partisi'ni (YRP) eleştirerek şunları söyledi:

"Ülkemizin pek çok il ve ilçesinde şöyle bir manzara ile karşı karşıya kaldık. Partimizin eski belediye başkanlarını, vekillerini aday göstererek, bize kaybettirmek için çalışan partiler ortaya çıktı."

DEM PARTİ İLE CHP İTTİFAKI ÜZERİNE DEĞERLENDİRME

DEM Parti'nin bütün şehirlerde aday göstermesine rağmen CHP ile ittifak halinde olduğunu dile getiren Erdoğan, "Bizim bildiğimiz Malatya'nın insanı mert olur, sözünün eri olur. Kandil ile DEM'lenmeyi marifet sananı Malatya affeder mi?" şeklinde konuştu.

AK Parti'de Kulisler Isınıyor: Değişim ve Yenilik Sinyalleri! AK Parti'de Kulisler Isınıyor: Değişim ve Yenilik Sinyalleri!

"EZAN VE BAYRAK"

Ezan ve bayrak üzerinden kurduğu siyasi söylemlerini sürdüren Erdoğan, mitingdeki kalabalığa şöyle seslendi: "Dünyada başını dik şekilde dolaşmasını sağlayanı, bayrağının hep dalgalanması ve ezanlarının hiç susmaması için çalışanı Malatya ihmal eder mi?"

"BUNUN ADI SİYASİ ŞANTAJCILIKTIR"

Erdoğan, sözlerini şöyle sonlandırdı:

"Türkiye bugüne kadar ne çektiyse emek ve heyecanla hazırlanan vizyonu, programı olmayan zübük siyasetçi tiplerinden çekmiştir. Siyasi şantajcılıktır bunun adı."

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasının ardından Malatya'daki belediye başkan adayları tek tek kürsüye çağrıldı.